Slexa
11.06.15,09:45
Dobrý,

potrebovala by som pomoct...skusim to čo najzrozumitelnejšie napísať...moj stary otec má vo vlastníctve budovu, ktorú ja ako szčo od neho prenajímam...nakolko som sa uchádzala o fondy EU na vidiecky turizmus, ale nakolko mi peniazky neprešli z EU fondov, rozhodla som si to spravit sama...jedna sa o ubytovanie typu Bed and Breakfast (5 ubyt. jednotiek)...dala som to spravit jednej stavebnej firme, ktorá mi to vyfakturovala...ako sa mám z hladisla uctovníctva postavit k tejto budove? Môzem ju dat na 042? Islo o rekonštrukciu - prerábku nevyuzitej budovy na male ubytovacie zariadenie, ale ktoré nemám vo vlastníctve, ani v majetku svojom, ale mám ho v dlhodobom prenájme...alebo mozem celu rekonštrukciu dat na 518??? a teraz oblast DPH...faktúru mi stavebna firma vystavila v máji, ale ja som poziadala o dobrovolne zrusenie dph a prestavam byt platcom k 31.05.2015, mozem si uplatnit plny odpocet dph na tej máj z celej sumy faktury? Alebo vzhladom na ukoncenie platcu dph musim niečo vykonat v suvislosti s § 81/ods.6 zakona o dph??? Vopred dakujem za odpovede, pekny den :)