nina0074
11.06.15,14:27
ahojte, Chcem podať žiadosť na oslobodenie od súdnych poplatkov. tlačivo mám vyplnené a prílohy doložené. Môžem toto tlačivo odovzdať súdu priamo na pojednávaní alebo je potrebné ho doručiť niekoľko dní pred pojednávaním. Koľko vyhotovení je potrebné odovzdať?
buchač
11.06.15,14:32
Návrh na oslobodenie od súdnych poplatkov možno podať písomne, ústne do zápisnice, elektronickými prostriedkami alebo telefaxom. Podanie urobené telefaxom treba doplniť najneskôr do 3 dní predložením jeho originálu. Na podania, ktoré neboli v tejto lehote doplnené, sa neprihliada.

Každý okresný súd je povinný spísať podanie do zápisnice a postúpiť ho bez prieťahu príslušnému súdu. Také podanie má tie isté účinky, ako keby sa stalo priamo na príslušnom súde. Z návrhu musí byť zjavné, ktorému súdu je určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka a čo sleduje, a musí byť podpísané a datované. Podanie treba predložiť s potrebným počtom rovnopisov a s prílohami tak, aby jeden rovnopis zostal na súde a aby každý účastník dostal jeden rovnopis, ak je to potrebné. Ak účastník nepredloží potrebný počet rovnopisov a príloh, súd vyhotoví kópie na jeho trovy.
nina0074
12.06.15,04:26
áno toto som našla na nete aj ja. ale čo to znamená ústne do zápisnice, t.j. možno priamo na súde počas pojednávania?
buchač
12.06.15,05:49
Áno

Ale radšej hneď na začiatku pojednávania predniesť svoju žiadosť.
nina0074
12.06.15,06:37
ok. super ďakujem za radu