michaela329
11.06.15,18:00
Mám jeden problém, účtovníčka u odberateľskej firmy ma tlačí do toho, aby som zmenila text vo faktúrach (iba text), ktoré sme vystavili minulý rok. Pričom doteraz s nimi problém nebol, OF mám už uzavreté pod uzávierkami DPH, ročnou uzávierkou i závierkou, daňové priznanie je podané. Technicky sa to vraj dá, ja však mám problém s tým, či sa to smie právne. Čo si o tom myslíte vy? Vďaka.
Tweety
11.06.15,17:33
Ak so zmenou textu súhlasite aj vy, podstata fa sa nemení, nevidím v tom ziaden zákonný problém.
michaela329
11.06.15,18:19
ja s tým v podstate problém nemám, len naozaj nerada mením už zaúčtované veci - táto firma je na to expert, takže ak to zmením, nebude problém, keby prišla kontrola.
Tweety
11.06.15,18:35
Je to na tebe, ak to teda nechceš meniť, nemen,. Tiež to nie je najsprávnejšie, ale ,ako som už písala, podstatu fa to nemení.
michaela329
12.06.15,04:51
ďakujem za názor, ešte to s nimi preberiem.
xeva
14.06.15,08:18
Neradila by som, pretože či to mení alebo nemení podstatu faktúry, k tomu by som sa vyjadrila len keby som videla pôvodný a nový text faktúry. Ak by to naozaj na nič nevplývalo, na čo by bolo ten pôvodný text meniť ?
karakul
14.06.15,08:25
... ako napísala xeva, bez znalosti pôvodného a nového textu si o tom nemôžeme myslieť nič; ak nezmeníte, možno stratíte odberateľa, ak zmeníte, môžete si privyrobiť problém (možno majú práve kontrolu)...