erikN
11.06.15,21:20
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či už z Vás mal niekto podobný problém ako ja v posledných 2 mesiacoch. Niekedy pri brzdení počujem vŕzganie v zadnej náprave, ale funkcia bŕzd je normálna. Nie je to vždy, ale opakuje sa to pravidelne. Občas registrujem aj jemné trasenie auta a to hlavne pri vypustení plynového pedála. Jedná sa o 4 ročné vozidlo, ktoré má 90 tis. km a v servise mi nič nenašli. Niekedy mám pocit akoby som mal všetky pedále voľnejšie. Minulý víkend som rozobral aj ja zadné brzdy a taktiež som nič nevidel. Nesvieti mi žiadna kontrolka. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem!
buchač
11.06.15,19:23
To je bežná závada na TRABANTOCH...
karol.za
11.06.15,19:34
juraj trabant to asi nebude,jedná sa o 4 ročné auto a má dokonca aj kontrolky :)
buchač
11.06.15,19:45
karol

Čítaj príspevok. Je tam niekde čo i len o značke a type auta ???
Ten Trabant bol uvedený schválne...a ešte aj veľkými písmenami zvýraznené...;)

Aj Trabant mal kontrolky...dokonca až dve...
lacotinka
11.06.15,20:22
1, nie je namazané tak ako treba
2, nie je dotiahnuté tak ako treba
erikN
12.06.15,05:38
Jedná sa o Renault Megane.
lujza.j
12.06.15,06:48
Ako TO v servise hladali...tras je coho volantu....
lacotinka
12.06.15,06:50
Na brzdy kašli
polla mňa je to niekde v uchytení tlmičov
daj nad jamu
silikónovým sprejom fúkni všade, kde sa môže hýbať
lujza.j
12.06.15,06:56
Nebude lepsie sa..ked da dole kola...vystriekat to mohli aj v servise snad mali auto na zdvihaku...
lacotinka
12.06.15,07:10
koleso nevŕzga
v servise majú "stucklištu" čo sa maže
a tam záves tlmiča asik nebude

To ako keď mi na favorite vrzgali dvere pri otváraní
NIE pánty
ale tá aretačná tyčka s polohovou pružinou sa nemali rady :D
karakul
12.06.15,08:25
... 3. alebo cesta je nekvalitná (to trasenie)
lacotinka
12.06.15,13:47
nám teraz začali (na Senec) robiť asfalt na 30 ročnú (nerovnú ) betónku
buchač
12.06.15,15:18
Niekedy pri brzdení počujem vŕzganie v zadnej náprave, ale funkcia bŕzd je normálna.
Občas registrujem aj jemné trasenie auta a to hlavne pri vypustení plynového pedála.
...
erikN (Dnes 08:38) Jedná sa o Renault Megane.

Ja občas registrujem trasenie volantu pri tej rýchlosti 100-120 km/h.
Mám nové brzy na komplet, vyvážené, ba aj na geometrii som bol. Nič sa nenašlo a občas sa prejaví. Takže chodím buď pomalšie, alebo rýchlejšie. ;)
To vrzganie nejak nerieš...autá sú v dnešnej dobe samý plast. Stačí nejaká netesnosť, či uvoľnená skrutka a plasty vydávajú zvuky jak v strašidelnom zámku. Občas započujem, ale to sa vyskytne len v zime.

Mimochodom...mám Renault Senic I.
lujza.j
12.06.15,15:31
kolko máš km?...kolesá nemajú vôlu?
buchač
12.06.15,16:59
Kilákov aj dosť.
Voľa ani nie, ale asi budem musieť zainvestovať nejaké éčko do riadenia...
ALE MÁM JA ČAS ??? ;) :D :D :D
lujza.j
12.06.15,17:35
ja len či netreba spodné čapy a čapy riadenia....
pavol54
12.06.15,17:52
trasenie auta - pri voľnobehu nemusí byť správne nastavená spojka, keby to bolo pri zábere a pri určitej rýchlosti tak by to boli jednoznačne nevyvážené pneumatiky.
s brzdami to nemá nič spoločné tie sú voči sústave nehybné. čo sa ešte v sústave hýbe kolesá nastavenie zbiehavosti a sklonu, hriadele to nemôžu byť tie boli vyvážené vo výrobe, ale mohla by to byť nepravidelnosť spaľovacieho procesu z akýchkoľvek príčin.
vrzganie - dnes sa síce používajú samomazné ložiská ale jeden nikdy nevie mne takto vrzgala predná náprava na avii nakoniec sme prišli na to že ložiská nápravy sú suché
lujza.j
12.06.15,18:02
ja som niekde písala,že vrže kolo:eek::D
Nandrolon
12.06.15,18:06
Moze to byt x problemov.
Ak ti to trasie na mieste na neutral, tak okrem ineho /4 roky je malo na tazke zavady ak sa nic nestalo/ mas nizko nastavene otacky. No a auto sa snazi dodrzat nastavenie, tak ich znizuje ale vibracne cidla prikazu riadiacej jednotke pridat. Ona prida a zase zacne uberat... A tak dookola. Tiez mam renault a mam aj na hranie diagnostiku, ale zatial sa neni na com hrat, lebo ma iba 3 roky, mam ho od nova...
lacotinka
13.06.15,07:34
Milá Luííííííííí

samozrejme , že si nepísala, že vrzga koleso

Iba si polla mna odporúčala ZBYTOČNÚ robotu :D

"" lujza.j (Včera 09:56) Nebude lepsie sa..ked da dole kola ""