Petra1234
11.06.15,21:45
Dobrý večer prajem,

potrebovala by som poradiť v jednej záležitosti. Jedná moja klientka sa dostala medzičasom do vážnych finančných problémov, totiž v minulosti založila byt svojmu synovi, pre jeho nie riadne splácanie to došlo do štádia, kedy už bola naplánovaná dražba, deň pred dražbou podpísala prevod vlastníctva k nehnuteľnosti prostredníctvom kúpno-predajnej sumy na jednú spoločnosť, ktorá vyplatila dlh banke a aj dražobnej spoločnosti za náklady, ktoré im vznikli. Banka znížila na základe jej prosby z dlhu 3.000e. A problém je v tom, že ona vložila 2.000e tej spoločnosti bez akejkoľvek zmluvy prostredníctvom tretej osoby na účet tej spoločnosti, a oni spolu s touto sumou doložili do spomínaného dlhu, avšak v kúpno-predajnej zmluve už nie je uvedené, že ona prispela k predajnej sume, čo je aj samozrejmosť. Čiže v podstate byt bol akože vyplatený za sumu 40.000,-e, ale do tej sumy ona vložila 2000,-e, len nie na účet banke, ale im. Ďalej s ňou bola podpísaná nájomná zmluva a pred kúpne právo, avšak s cenou o 46.300,-e a to najneskôr do 4 mesiacov. Teda ja sa pýtam, či je možné odstúpiť od tejto kúpno-predajnej zmluvy s tým, že vráti len skutočnú sumu, za ktorú oni vyplatili dlh a bez nejakého navýšenia, alebo vyplatiť to a dať žalobu na súd za neplatnosť zmluvy, alebo ako v takomto prípade postupovať?

Ďakujem za dobré rady.
dmc
11.06.15,20:19
Byt predala ? - predala..... tak ako chce odstupit od kupnej zmluvy - z akeho dovodu ?- spolocnost nieco porusila ??? okrem toho ako dokaze ze tam vlozila 2 litre ked ako pises to bolo prostrednictvom tretej osoby. (sikovne vymyslene). Precitala si vlastne zmluvu ktoru podpisala ? Ak ano su tam ucite podmienky. Do 4 mesiacov ma pravo odkupit byt za 46,300. - suhlasila - podpisala - ked nechce nech nekupuje. Preco by mala spolocnost predat za 40,000 - ked ma v zmluve predkupne pravo za 46,300.

Aky dovod chcete specifikovat v zalobe pre neplatnost zmluvy ? V com je jej neplatnost ?

Pokial by ste sa do toho chceli pustit (neplatnost zmluvy- zaloba) treba sa obratit na "dobreho" pravnika
Petra1234
11.06.15,20:53
Ona má duplikat toho dokladu, v banke jej ho vystavili. A nie je pravda, čo píšeš, pretože do nejakej tej doby môže nehnuteľnosť predať za rovnakú kúpno-predajnú cenu, tuším do dvoch či troch rokov, takže to tak až pravda nie je.
dmc
11.06.15,21:01
duplikat akeho dokladu ma...zaslanie penazi tretej osoby alebo aky.....trosku to popis pretoze ja nemam vestecku gulu. Jedna vec je mat doklad o platbe - druha vec je preukazat pricinnu suvislost so zmluvou.

A z coho vychadzat pri tvrdeni ze moze tuto nehnutelnost kupit do tvoch-troch rokov za tu istu cenu ??? To ma uvedene v zmluve ?? alebo vychadzas z nejakeho zakona - uved akeho -ja osobne take nieco nepoznam ale necham sa rad poucit.....alebo existuje nejaky judikat o takomto pripade ???
Petra1234
12.06.15,11:47
S tou osobou boli spolu v banke, pracovníčka banky videla, ako peniaze ona odovzdáva tej osobe, tak to nahodila a vystavila duplikát aj jej, i keď ona nevkladala peniaze a tiež si na ňu vypýtala tel. kontakt. To je celé. Takže myslíš, že to nie je možné nejakým spôsobom dokázateľne? A čo kamerový záznam z banky? Síce neviem ako dlho uchovávajú záznamy. A čo sa týka toho, že do dvoch či troch rokov nemôže predať nehnuteľnosť so ziskom, tak to nám povedal človek, ktorý práve takto odkupuje nehnuteľnosti, ktoré sú pred dražbou, a práve mal aj kvôli tomu súd, takže ja to presne neviem, nie som advokát...-)