Terezia13
12.06.15,07:39
Robí niekto v tejto oblasti? Vypracoval už niekto podľa tohto zákona nové VZN o nakladaní s odpadmi?
misoft
12.06.15,13:18
A prečo by už to mal takto mať?
Radšej sa pozri, od kedy je účinnosť zákona!
Účinnosť 1.1.2016! Do tej doby sa majú prepracovať nariadenia s nakladaním s odpadmi. Zatiaľ platí starý zákon.
Nerob paniku!
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-79
Terezia13
13.06.15,07:22
veľmi dobre viem, že od 1.1.2016, ale už máme pomaly polrok preč, vypracovanie bude tiež niečo trvať, návrh musí visieť, potom schváliť, zapracovať pripomienky a je tu potom dosť málo času to dať aj do "života" medzi ľudí a to bude trvať najdlhšie, potom už bude neskoro, keď sa "vysypú" do terénu kontroly a ver mi, že na to čakajú, tie pokuty nie sú malé
misoft
13.06.15,15:38
Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarila.
Takže len stačí zobrať staré VZN a porovnávať znenie s novelou zákona a ak sa natrafí na zmenu, urobiť zmenu....
Terezia13
01.11.15,15:39
.....tá kaša je už poriadne horúca a........................
ešte pridali drobný stavebný odpad...robil s tým už niekto niečo? dali ste drobný stavebný odpad do osobitného VZN?
hanelie
02.03.16,13:03
hanelie
02.03.16,13:04
už ste zaslali ohlásenie o materiálovom toku ?
Dáša_
02.03.16,13:11
hanelie
02.03.16,15:14
oki, žiadna reakcia - asi ste už všetci podnikatelia FO aj PO zaslali toto ohlásenie - tak nám - poniektorým čo majú v tom "trochu" - rozumej absolutne :) nejasno - napíšte, že kde sa tieto koordinačné centrá nachádzajú
misoft
02.03.16,15:48
Jednoducho povedané.... minister vykazoval činnosť. Že je to totálna sprostosť - to ho netrápi. Že tým zaťaží iných - to ho netrápi. Ale čo je horšie, že hlásením o obaloch a odpadoch z týchto hlásení vznikne ĎALŠÍ odpad a komu budú tento odpad hlásiť? Koordinačné centrum samo sebe? Ja by som zmenil adresu prijímateľa týchto hlásení na Ministerstvo životného prostredia a konkrétne priamo minister Žiga. O mesiac by sa do kanclu nedostal. A potom mu to pripomenúť - reku - minister, vymyslel si totálnu koninu ohlasovať odpady - takže máš kopu odpadu u seba v kancelárii na ministerstve. NEZABUDNI poslať hlásenie o tvorbe obalu!

Ozaj, podáva tieto hlásenia i NR SR? Veď tí používajú viac papiera a obalov, ako 1000 podnikateľov...
avalik
02.03.16,16:16
nie, krabice zatial skladujem, ale asi napisem na ministerstvo otazku, ze ako vydokladovat, ked si zamestnanec vezme domov krabicu, prip. klientovi nabalim sanony s dokladmi do krabice - ci mam trvat na ich vrateni ;) ... a co v pripade ak ich nevratia?
DANAK1
03.03.16,11:02
ahojte! Ja som tiež zháňala Koordinačné centrum - konkrétne pre autobatérie - a kedže som sa na nete ničoho nedopátrala, volala som Okresný úrad ŽP, kde mi povedali, že Koordinačné centrum ešte neexistuje, že by v marci malo vzniknúť, a ak nie, nech pošlem výkaz na MŽP SR - čo aj spravím, aby som pre tie ich super zákony nedostala pokutu...
kubkokubko
06.04.16,12:02
Dnes som volala na Ministerstvo životného prostredia a odpoveď ma zaskočila. Robíme búracie práce a likvidáciu obalových materiálov z výťahov, na uvedené práce máme zmluvy a objednávky. Predpokladala som, že sme zanedbali hlásenia o toku obalov a máme byť niekde zaregistrovaní ako pôvodcovia odpadu. A podľa vyjadrenia vedenia sekcie odpadov, nič nemáme hlásiť a nikde sa nemáme registrovať. Máme len poskytnúť informácie objednávateľovi ako sme nakladali s odpadmi a obalovými materiálmi.... tak neviem.... pripadá mi to v úplnom rozpore z blogom tu nižšie uvedeným....
Dav
06.04.16,12:44
Sme výrobcovia, pýtala som sa v obci, že čo máme robiť, či oni robia nejaké aktivity okolo nového zákona o odpadoch. Odpovedali, že oni sa tomu nevenujú, možno okres. Okrem toho sme oslovili jednu firmu, aby nám spracovala všetko administratívne okolo odpadov, čakáme na cenovú ponuku. Z nových povinností máme hlavu v smútku. Možno by nebolo zlé využiť na začiatku služby firmy, ako zliznúť pokutu. Ak ich cena bude v nejakej rozumnej výške, a ak nebudeme robiť všetko my, a im iba zaplatíme za prepísanie do formulára