baboockaa
12.06.15,09:41
Dobry den, mame zaujem stavat chatu v extravilane obce, vinohradnicka oblast s úzkymi pozemkami. Podali sme ziadost o stavebne povolenie, SU rozposlal doporucene listy susedom podla adries uvedených na listoch vlastnictva. Od jedneho suseda sa to vratilo, ze adresat neznamy. Neviem ako sa potom o tom dozvedela ich dcera, ktora informovala SU, ze rodicia su dlhodobo v USA, ale ze mama sa ma vratit koncom mesiaca. Stavebne konanie malo byt povodne 26.5. Ok, bolo o 15 dni neskor 10.6. Ale mama sa nedostavila (vraj je u advokata), prisla iba jej dcera bez splnomocnenia a vzniesla namietku voci stavbe. Dokonca nas vsetkych pritomnych telefonicky spojila s tcom v USA (hlasity odposluch), ktory zopakoval namietku, ze mu nic nevadi, len nech stavba bude v jednej linii s jeho, aby mu to tam netienila. My sme od suseda na zapad. Pytam sa, je akceptovatelna takto podana namietka? Mam vôbec podpisat zapisnicu z takéhoto konania? Kedze sa prekladalo a nakoniec ani suseda neprisla a ani ich dcera nemala splnomocnenie?
buchač
12.06.15,08:58
Takže sa dá týmto predpokladať, že táto pripomienka je pre vás neakceptovateľná.
...a skôr by som aj tvrdil, že je to tak...na 100 % !!!

Ale šak nepodpíš a stavajte...ale kľudne sa môže stať, že dostanete pozvánku na súd.
Svedkov bolo totiž pri hlasitom odposluchu habadej, tak nie je čo riešiť.

DOPLNENIE :

Oddiel 4
Zastupovanie
§ 16

(1) Účastníka konania, ktorý nemôže konať samostatne, zastupuje zákonný zástupca; ak nemá zákonného zástupcu a ak je to potrebné na obhajovanie jeho práv, správny orgán mu ustanoví opatrovníka.
(2) Správny orgán ustanoví opatrovníka aj účastníkovi konania, ktorého pobyt nie je známy alebo ktorému sa nepodarilo doručiť písomnosť na známu adresu v cudzine a ktorý si neustanovil zástupcu, ako aj účastníkovi konania, ktorý je postihnutý duševnou alebo inou poruchou, pre ktorú nemôže konať, a nemá zákonného zástupcu.

§ 17
(1) Účastníci konania, ich zákonní zástupcovia a opatrovníci sa môžu dať zastupovať advokátom alebo iným zástupcom, ktorého si zvolia.
(2) Právnická osoba koná prostredníctvom svojich orgánov alebo prostredníctvom svojho zástupcu.
(3) Splnomocnenie na zastupovanie treba preukázať písomným plnomocenstvom alebo plnomocenstvom vyhláseným do zápisnice. Správny orgán môže v nepochybných prípadoch od preukazu plnomocenstvom upustiť.
(4) Ak niekoľko účastníkov konania urobilo spoločné podanie, zvolia si spoločného splnomocnenca pre doručovanie; inak ho určí správny orgán. Proti rozhodnutiu o určení spoločného splnomocnenca na doručovanie sa nemožno odvolať.

http://www.google.sk/url?url=http://www.minv.sk/%3Fpravne-normy-3%26subor%3D10654&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0CCcQFjADahUKEwi5l_jZ2YrGAhWn83IKHRpTBvw&usg=AFQjCNGAQlYULObc061bJftp-7xb7Pr8xw
jezo421
12.06.15,13:10
A co ma ako podpisat? Ak urad namietku uzna, stavebne povolenie nevyda. Nic viac.
buchač
12.06.15,13:34
CITUJEM :

" Mam vôbec podpisat zapisnicu z takéhoto konania? "

Zvyšok ma nezaujíma...
misoft
12.06.15,13:43
No ja teda neviem..... je dcéra tej "susedy" splnomocnená? Nie? Kecať môže, koľko chce, ale jej kecy sú len výkrikom do tmy. je majiteľkou susednej parcely? Nie? A ani splnomocnenie nemá! Nie je účastníkom konania - môže na kafé ísť.
A že suseda neprišla? Veď o tom vedela, práve kvôli nej sa preložilo. Takto dala najavo, že sa o to nezaujíma.

Ja by som podpísal, ale len v prípade, že by sa dopísala pripomienka: Ďalší účastník konania i napriek oznámeniu a preloženiu termínu sa nedostavil. Jeho následné pripomienky žiadam v budúcnosti neakceptovať.
baboockaa
12.06.15,14:25
Takto sa opytam, je namietka podana osobou, ktora nie je ucastnikom správneho konania vôbec brana do uvahy? osoba, ktora nie je vlastníkom susedných parciel a ani nema splnomocnenie. Tu nejde o obsah namietky.
baboockaa
14.06.15,07:50
Presne tak, ako pisete. Majitelka nie je zbavena svojpravnosti, nezastupuje ju zakonny zastupca ani opatrovnik, momentalne je na Slovensku, nezastupuje ju ani advokat, nie je pravnicka osoba, nedala svojej dcere splnomocnenie. Asi vie preco :)