tayllor
12.06.15,21:53
Dobry vecer neuspesne sa snazim vytvorit podmienku ak mam v stlpci C text (kod), tak aby sa mi v stlpci I zobrazila potrebna hodnota. Mohli by ste mi prosim pomoct?

Nemohol som nahrat subor priamo, tak ho zdielam aspon na webe.
http://uloz.to/xbtNequg/priklad-xlsx

Dakujem Vam za pomoc
excel.sk
13.06.15,03:38
. =IF(ISTEXT(C1); "potrebna hodnota";"nepotrebna hodnota :) ")
tayllor
13.06.15,14:40
Problem je, ze ked zadam funkciu istext tak sa mi zobrazi true alebo false, ja by som potreboval v pripade, ze je true aby sa mi zobrazila hodnota, v pripade ze false tak oblast zosatne prazdna
ivka70
13.06.15,14:54
Staci upravit podmienku a vyhodnocovat, ci istext vracia true, vtedy urob toto, inak nieco ine. Rozmysli si aj, ci chces raz vysledok cislo a druhy krat prazdnu hodnotu, lebo mozes mat problem s formatmi
marjankaj
13.06.15,15:26
Daj si to urobiť niekomu, kto aspoň trochu pozná excel.
Z tvojho príkladu ťažko zistiť o čo ti ide.
tayllor
13.06.15,15:57
Ok tak som to zrejme nevysvetlil dobre. Ok tieto udaje su pre potreby logistiky. Stlpec B zobrazuje zelanu hodinu prichodu. Stlpec C a D zobrazuje kod hotela. Stlpec E zobrazuje prichod do hotela. Stlpec F zobrazuje odchod z hotela. Bunka L8 zobrazuje toleranciu cakania na klienta. V pripade, ze sa jedna o viacerich klientov v jednom hoteli, tak sa zobrazuje hodnota iba prveho z nich. O co mi ide: Sef mi dal za ulohu aby som nascital minuty, po toleranicii 5 min v kazdom hoteli.

Priklad v hoteli IPY prisla dodavka o 7:00 (bunka f6) odisla 7:19 (g6). Zelany odchod z hotela bol 7:20 + 5 min tolerancia teda 7:25, takze dodavka odisla v cas a nevyprodukovala ziadne meskanie ale napriklad v hoteli GPR zelany cas bol 7:15 +5 min tolerancia, dodavka prisla do hotela 7:12 ale odisla 7:27 co vyprodukovalo 7 min meskania odchodu z hotela. Potrebujem nascitat udaje vzdy prveho klienta za kazdy den. Celkovi zoznam je nieco okolo 80telov ho a pocet pouzitych buniek na kazdom liste nieco okolo 1000. Mozem zaslat original dokumentu
excel.sk
13.06.15,16:28
je to tam napisane, pred tou istext je este funkcia if, ten istext je prave na to, aby dal vysledok true alebo false, a na zaklade toho funkcia if spraví to sotatné


tak napr. takto: =IF(ISTEXT(C1); "C1";"")

.
excel.sk
13.06.15,16:30
mozem pomoct aj konkretne, viac cez PM