zorran
13.06.15,09:20
Zdravim vsetkych poradakov. V najblizssich dnoch sa chystam napojit dom na kanalizaciu a zistil som, ze odpadova rura mi vychadza z domu len kusok pod urovnov terenu a cca 2m potrubia sa nebudu nachadzat v nezamrzajucej hlbke. Uvazujem teda, ze by som tu cat potrubia niecim zaizoloval. Viete mi niekto poradit vhodnu izolaciu na toto? Musi byt tepelno aj hydro izolacna a bude zakopana v zemi. Za odpovede vopred dakujem
funtasta
14.06.15,06:28
koli comu to musi byt aj hydroizolacia, vsak potrubie kanalizacne/ oranyove rury su dostatocne tesne\
a co je u teba kusok pod terenom lebo ak si napojeny na verejnu kanalizaciu tak pripojka k nej -sachticka je pravdepodbne v nezamrzakucej hlbke takze mozes urobit pri dom zvyslejsie kanalizaciu a nasldne miernym spadom pokracavat k sachticke tým padom budes v nezamrzajucej hlbke
dalej kanalizacia v ulici je v nezamrzajucej hlbke plus je tam tepla voda a jej výpary z iných domov ktora stupa ako kazdy teply vzduch hore takze aj tvojou rurou navyse rurapo steceni vody ostava prazdna takze moze vynikat iba namraza cize kanalizacia urcite zamrzne neskor ako vodovodna pripojka v tej istej hlbke
aked uz siloou moccou tak to zalej ekostyrobetom / beton + gulicky EPS/ bude to mechanicky aj tepelene izolovat (daj dajy co s najvacsim podielom EPS) je to pevne viac ako 100S EPS co sa dava do podlahy rurz pekne vzspaduj podloz EPS anasledne zalej tým ekobetonom ci ako sa to vola