Stavbar2000
14.06.15,11:28
Ahojte, pekný deň prajem, chcem sa spýtať, ktorý dodávateľ/sklad vodoinštalačného a kurenárskeho materiálu je podľa Vás najlacnejší? Viete mi niekoho odporučiť? Bratislava a okolie do 50 km. Ďakujem.
arizona
14.06.15,09:53
Ved si ich obehaj,alebo posli dopyt,budes mat jasno :)
buchač
14.06.15,10:04
Ani jeden.

Vysvetlenie ?
Jeden obchod bude mať materiál "X" za sumu 10 €...druhý bude mať ten istý materiál za sumu 15 €.
Jeden obchod bude mať materiál "Y" za sumu 15 €...druhý bude mať ten istý materiál za sumu 10 €.

Najideálnejšie je zohnať si osobu, ktorá vie materiál nakúpiť bez DPH a vtedy sa cifry priblížia k normálu.

Záleží ale aj od možstva a sortimentu. Ak sa jedná o nejaké malé množstvo, tak sa hľadanie nejak neoplatí. Čas a náklady na osobné obehanie sú nezaplatené položky.


Ale to je iba môj názor, ale aj skúsenosti.
Ing. Ľubomír Janoška
14.06.15,10:25
Moja skúsenosť: internetové obchody. Kupujem presne to, čo potrebujem a nie to, čo majú a čo by mohlo pasovať, keby sa z obidvoch strán dali redukcie. Nižšia cena väčšinou preváži náklady na doručenie.
Chobot
14.06.15,15:55
Skús ísť do Zlatých Klasov. Tam máš kopec rómov, ak im ponúkneš odber inštalačného materiálu, tak ti určite nejaký lacno zoženú. Inak Zlaté Klasy sú známe tým, že tam pod rukou zoženieš všetko, napr. aj pri ceste kúpiš použitú chladničku či televízor.
Peggynka
14.06.15,18:11
To vozia z Rakúska,nie? Sa mi marí :D
Chobot
14.06.15,19:51
Vozia smeti nielen domáci. Domáci to roztriedia, čo je speňažiteľné, predajú, odnesú do zberu, zvyšok vyhodia na čiernu skládku.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/objavili-sme-raj-kseftarov-netradicne-nakupy-zlatych-klasoch-za-tretinove-ceny.html

Mám také silné tušenie, že tam skončili aj moje zimné gumy, ktoré mi niekto ukradol pred 4 rokmi z garáže..... :D