tomas81
25.05.06,13:40
Zaujimala by ma ako sa riesi a hlavne podla akych zakonov toto:

som FO ktora ponuka prostrednictvom internetu na predaj napr. fotografie. server na ktorom sa tieto sluzby daju kupit je v nemecku..... platba prebieha kreditnou kartou na ucet kreditnej karty alebo priamo na BU ktory je na bahamach.... odtial si prevediem peniaze na ucet na slovensku......

co na toto hovori zakon ak vobec nieco a zaroven v ktorom z tychto statov by sa ma mala tykat platit nejake dane z prijmu.

stav ak by som toto robil ako zivnostnik podla zakonov SR je jasny... o to nam nejde.

Dakujem
jeha
30.05.06,17:09
v skratke, server v nemecku prostrednictvom ktoreho sa vykonava business activity ( predaj fotiek ) sa povazuje podla vsetkeho za stalu prevadzkaren v nemecku. (odvolavam sa na najnovsi komentar MZ OECD body 42.1-42.10. )
teda v nemecku sa ma platit dan zo zdrojov ktore sa dosahuju prostrednictvom tohto servera- podla nem. zakonov. ( skontrolovala by som , ci sa tam nemaju platit preddavky na dan ( podla obratu )apod. , zaregistrovat to tam na danovom urade apod. -je potrebne co najskor to dat do poriadku. tu v ramci danoveho priznania na zaklade zmluvy o zamedzenii dvojiteho zdanenia sa uvedu prijmy dosiahnute prostrednictvom servera, ale zaroven sa vyjmu zo zdanenia a v konecnom dosledku sa neplati ziadna dan na Slovensku z tychto prijmov.
( musim uznat ze je to sikovny sposob podnikania, lutujem ze nie som v tomto businesse)