Zuzana Šimorová
14.06.15,16:48
Dobrý deň, môj priateľ má 28 rokov. Vo večerných hodinách sa mu začala točiť hlava a následne o 02:00 som mu volala záchranku pretože nevedel vôbec chodiť proste stratil rovnováhu a hospitalizovali ho na neurológii. Už na druhý deň sa vedel postaviť ale tu rovnováhu nemá stabilnú. Doktor nám povedal, že má v nerovnováhe telieska v uchu, ktoré slúžia na rovnováhu. Bohužiaľ je víkend a žiadne vyšetrenia sa nerobia. Mal prosím niekto skúsenosť s niečím podobným ?
Nandrolon
14.06.15,15:11
Vestibularny syndrom, pripadne problem s chrbticou.
Mal som nieco podobne, ale vestibularny syndrom mi vylucili, tak mi robili vsetky mozne vysetrenia, vratane podozrenia na demyelizacne zmeny na mozgu /skleroza multiplex/ co sa na zaklade MRI mozgu vylucilo.
Ja som to dostal ako nasledok chripkovej virozy.
A tak nejako to z velkej casti spontanne odoznelo. V urcitych pripadoch to ale poznam aj teraz. Je to uz 5 rokov...
Ti, co mali vestibularny syndrom chodili ako pavuky chytajuci sa stien + zvracanie k tomu.
Mne to uzavreli ako vertigo neznameho povodu. Uz nechodim s tym nikde a ani nic neuzivam...
kolovratsk
14.06.15,15:39
Najdolezitejsie je vylucit nadorove ochorenie mozgu (najprv CT) a ked bude pozitivny nalez robi sa MR....bez tohto nema vyznam uvazovat o inych diagnozach....
Zuzana Šimorová
14.06.15,16:03
A dá sa s tým normálne žiť? Pretože ten môj chvalabohu na druhý deň už vedel síce s pomocou druhej osoby prejsť na toaletu. Vie sa už sústrediť aj na jeden bod a netočí sa mu už toľko hlava. Zatial má len CT a tam žiadne lézie chvalabohu nenašli. Dúfam že to bolo len z vyčerpania bo robí na 3 smeny, študuje na VŠ a teraz má skúškové obdobie.
Nandrolon
14.06.15,16:41
Ten vestibularny syndrom ma viac stupnov, ale nie je to nic vazne dokopy.
Co tam so mnou lezali, pri prijati neboli schopni samostatne chodit a po 3 dnoch infuzii im uz skoro nic nebolo.
Moze sa na tom podielat aj stres. Este mu budu robit rontgen CC prechodu. To je cast chrbtice vzadu na krku ci to nema priskripnute alebo ako to nazvat... Ale hovorim, nie je to nic hrozne a nasledky nebyvaju ziadne. Telo sa s tym vysporiada.
Nandrolon
14.06.15,16:44
CT ti nemusi ukazat nador, nakolko ma problemy so zobrazovanim makkych tkaniv, prave preto sa robi MRI. To je zobrazovanie makkych tkaniv ako mozgovej kory. To CT sa robi hned ci nahodou nie je krvacanie do mozgu, teda mozgova prihoda.
kolovratsk
14.06.15,17:09
Ked si nastudujes indikacie zistis ze najprv sa robit CT, ktore je lacnejsie a zobrazi 99,9% nadorov vratane metastaz(kedze mas kontrast a bez kotntrastu) a az ked sa tu najde sa to upresnuje MRI. Taketo do oci byjuce priznaky nie su spojene nadorom o velkosti mikrospendlikovej hlavicky, a takych mame skoro vsetci ako kvantum kedze aj MR ma urcitu rozlisovaciu schopnost. A to nehovorim este o tom, ze kto ti da MR len preto ze si myslis ze ho potrebujes:) kedze cakacia doba ak to nie je akutne je aj pol roka a nekonecno...a o akutnosti rozhoduje lekar...cize z nicoho urobi akutne a z akutneho urobi vestibularny syndrom:)
kolovratsk
14.06.15,17:12
ano postupovali ako trebalo, kludne to moze byt aj psychicke, nejaka psychosomaticka porucha alebo somatizacna....
Nandrolon
14.06.15,17:18
Neboj, ja to mam vsetko nastudovane a aj som to zazil na sebe.
To ct ti urobia ihned na neurologii ako prve a od toho sa to vsetko odvija. To tam robia ako na pase a trva to mozno minutu.
Ale treba povedat ze technologia ct velmi dobre zobrazuje kosti ale nie moc dobre makke tkaniva.
Napr. na tie demyelizacne zmeny musi byt iba MRI.
Osobne to tipujem na vest. syndrom.
kolovratsk
14.06.15,17:24
Ved ano, sklerozu dokazes len MR(ale tam je indikacia zvyseny ocny tlak a ine neurologicke priznaky....). Ako na pase to nemozu robit, kedze poistovna to nepreplati....len si kryju zada...
Nandrolon
15.06.15,04:01
Podobné príznaky má aj vegetatívna tetánia a panická porucha, tam sú ale ešte aj iné príznaky...
Anika61
15.06.15,07:56
Treba urobiť kompetne vysetrenie a pockat na všetky výsledky
Ja som mala podobne stavy a po vysertreniach sa ukazalo,ze mi chybaju mineraly.
sabina21
22.06.15,10:54
Ja mam s tym skusenost..Pred 4 rokmi som bola hospitalizovana a zistili mi vestibularny syndrom.Prislo to z nicoho-nic. Pred spanim som dostala taky prudky zavrat,ze ma hodilo o postel-esteze tam bola sestra a pocula ma volat... Vzapeti som zacala priserne vracat,zachranka ma odviezla do Martinskej nemocnice...Bolo to vo stvrtok v noci a z postele som zisla v pondelok rano,aj to za pomoci sestricky.Cely ten cas som mala zavraty,ale po infuziach sa zmiernili-ale vobec som nejedla,nic som do seba nedostala aj vodu som vyvracala.Ludkovia,bolo to pre mna hrozne a stale sa bojim,ze sa mi to vrati. Mavam bezne zavraty ale da sa s tym zit. Doteraz beriem lieky proti zavratom...Dufam,ze uz to nezazijem...