kolovratsk
14.06.15,17:12
Všetky pokrokové technológie pestovania sú optimalizované na maximálny zisk. Naši rodičia, každé dva roky striedali plodiny pestované v zemi aby sa pôda obohatila o iné živiny, poprípade toxické látky z pôdy vyťahovali určitým typom rastlín. Dnes sa väčšina ovocia a zeleniny pestuje nie na pôde ale na sklennej vate, obsah insekticídov a pesticídov je 3x väčší, kedže príroda by to zabila ešte v zárodku.
http://*************/viewtopic.php?f=37&t=1290

Teraz navstáva otázka, či takto vypestované ovocie a zelenina nie je ešte viac škodlivé ako keď človek neje žiadné ovocie alebo len ovocie a zeleninu o ktorej vie, že je z pôdy.

Isto každý z vás počul: on jedol celý život zeleninu a dostal aj tak rakovinu:) lenže...akú zeleninu, kde vypestovanú...
avalik
14.06.15,15:39
Dopestuj si vlastnú alebo kupuj od pestovateľov, ktorých máš "preklepnutých".

Ale asi by si sa mal aj odsťahovať na inú planétu, lebo rakovinu ti môžu spustiť aj škodliviny vo vode a vzduchu.
kolovratsk
14.06.15,15:43
Mozes len minimalizovat....a o to mi ide. S tvojim nazorom, kludne jedz z hlinikovych lyziciek a nadobia, peč na 250 stupnov, pi vodu z flias az po zohriati na 30 stupnovom slnku, a potom porovnaj...
avalik
14.06.15,15:49
a myslis, ze to tu na porade vyriesime? ved sa stan politikom a presad zakaz pestovania modernymi sposobmi, zakaz pouzivania akychkolvek pesticidov a inych skodlivych latok

nechapem preco tu miesas hlinikovy pribor a vodu z flias - potrebujes utocit alebo potrebujes radu?

v zadani pises o zelenine, tak sa toho drz ...
kolovratsk
14.06.15,15:55
:) ako Stur povedal pred 100 rokmi, propaganda a manipulacia sa da porazit jedine zdola, od ludi....i ked porada je specificka so specifickym osidlenstvom.....niekomu to moze rozsirit obzory....
arizona
14.06.15,15:58
A co si teraz akoze objevil Ameriku,ci co?
Pouzi vyhladavac,na temu kvalitnych,ci nekvalitnych potravin tu najdes viacero starych tem...
avalik
14.06.15,16:00
chces rozsirovat obzory a hned prveho, kto ti odpovedal urazas? ako si prisiel na to, ze pouzivam hlinikovy pribor a pijem balenu vodu?

ked si taky propagator, zaloz si svoju vlastnú stránku a tam si pis a propaguj co chces
buchač
14.06.15,16:05
1. ....a ???
2. ...

Ako sa pestuje zelenina dnes a prečo je toxická
TY povedz.
kolovratsk
14.06.15,16:07
Nebud vztahovacny:) Nic neslo na teba. Tvrdil si ze ked chcem zit zdravo mam ist na inu planetu. Ja ti tu hovorim o minimalizaci skodlivosti. A to aby si sa presvedcil ze to ma ucinok ked vyradis napr. hlinik, plast a pecenie nad 250 stupnov znizujes riziko nejakeho ochorenia....
avalik
14.06.15,16:20
ako by som nebola vztahovacna? ved si to pisal pod moju odpovet ako keby som ta presviedcala, ze mas pit balenu vodu a ostatne ... ty si myslis, ze si jediny, ktory sleduje ekologiu a zdravy zivotny styl? ... ja si ale uvedomujem, ze zijem na tejto planete a velmi vela veci neovplyvnim - hlavne tie, ktore sa uz stali, takze ostava mi len jest to co sa vypestuje na tejto planete a vyberam si co kupujem, sledujem co jem, co pijem, co lejem do odpadovych vod, triedim a minimalizujem odpad a podobne ... ale moj zivot sa netoci len okolo sledovania mojho tela
misoft
14.06.15,16:42
Hele - kolovratsk - takto ti to napíšem:
1) Nekupuj!

2) Ak kúpiš, tak nejedz!

3) Ak kúpiš a ješ, tak tu potom nepindaj! Takýchto "zaručene" nezaručených správ sme už videli - a často je to len mlátenie prázdnej slamy - a aj v tvojom prípade... ovšem tú slamu aspoň hovädá zožerú.... a nič im nie je.


Doplnenie.....
Ale ako zisťujem viac toxické, ako toxická zelenina, sú tie bludy, čo sa tu píšu istým
http://i39.tinypic.com/zjgzlj.jpgSK
buchač
14.06.15,19:27
Dakto zjedol veľa toxickej zeleniny a včul je hustý...
bjuty smis
18.06.15,06:31
ako si došiel na to, že je toxická ?

prečo si kupuješ toxickú, ked majú aj zdravú ?
buchač
18.06.15,09:46
Lebo dakde na konšpiračných stránkach internetu niečo prečítal a teraz je hustý a múdry jak rádio Jerevan...
BXLmiami
18.06.15,09:52
:-))
bjuty smis
18.06.15,11:06
je to riadny ...oné....

to je ten s rublami, však ? :)))
kolovratsk
25.07.15,19:27
Toto su symboly slovanstva...samozrejme sionisti tu na fore to budu spajat s nacizmom s ktorym to nema nic spolocne...lebo SIONISTI vytvorili Hitlera a boja sa spojenia Slovanov, lebo len Slovania ich dokážu poraziť...