gregina
14.06.15,20:45
Potrebujem získať staré stavebné plány k domu postavenom pred rokom 1980. Kam sa mám obrátiť?
Ďakujem
buchač
14.06.15,19:01
Kontakt asi neexistuje...bývalý majitelia nemajú, alebo ......?

Ale dalo by sa...ale asi to bude zložitejšie práve kvôli tomu roku.

Nové stavebné úrady totiž vznikli po nežnej reovlúcii, potom bola reorganizácia...
Ale jednoznačne by som začal na tom stavebnom úrade, pod ktorý patrí stavba.
Chobot
14.06.15,20:00
Akého domu? Rodinného? Paneláku?

Ak je to panelák, tak k nim existujú štandardné stavebné plány a tie sú uložené zvyčajne v archíve ministerstva kultúry. Musíš si zistiť, aký konštrukčný model je ten dom.

Ak je to rodinný dom, tak je možné, že žiadny projekt neexistuje. Ak ho nemá pôvodný majiteľ, tak asi nebol. Naši majú dom z roku 1970 a vtedy nebola povinná projektová dokumentácia. Stavalo sa priebežne, podľa skúseností murárov.
buchač
14.06.15,20:24
Do prdele práce ...............

Pred úpravou príspevku to nebol DOM, ale bola to CHATA.
buchač
14.06.15,20:26
CHATA a DOM to nie je jedno !!!

To je ako HRUŠKA a JABLKO...a vedel by som aj iné prirovnanie dať.
Chobot
14.06.15,21:12
Tak keď nie chata, ale dom, tak to asi bude rodinný. Jedine zistiť u pôvodných majiteľov. Alebo sa spýtať na miestom stavebnom úrade. Ak bolo vydávané stavebné povolenie a bola kolaudácia, možno majú v archíve niečo. Ale nikto ti to negarantuje.
gregina
15.06.15,04:51
Je to dom vyuzivany ako chata, ktorú stavala statna organizacia, ak to pomoze
Chobot
15.06.15,05:39
Tak je šanca, že nejaká dokumentácia existuje. Ale na porade ti to nikto nedá a ani to za teba nevyhľadá. Treba chodiť, volať, pýtať sa, pátrať. Na miestnom stavebnom úrade, u prípadného nástupcu tej štátnej firmy, ak firma už neexistuje, zisti si likvidátora, povie ti, kam uložili dokumenty. Zavolať do archívov - ich dokumentáciu museli predsa uložiť do archívu, ak firma bola zrušená. Ak to nemajú tieto inštitúcie, možno ti poradia, kam ďalej.
gregina
15.06.15,05:58
Ďakujem aj toto mi pomohlo