cerveny
14.06.15,22:48
Príjem za predošlý rok som mal cez 5tis. € čiže budem musiť platiť odvody do SP. Pošle mi SP info o tom koľko, do kedy a kam?
avalik
14.06.15,20:55
§ 226
Povinnosti Sociálnej poisťovne

(1) Sociálna poisťovňa je povinná

o) písomne oznámiť samostatne zárobkovo činnej osobe vznik povinného nemocenského poistenia a povinného dôchodkového poistenia, vymeriavací základ na platenie poistného, výšku poistného na nemocenské poistenie, výšku poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, výšku poistného na invalidné poistenie a výšku poistného do rezervného fondu solidarity, dátum splatnosti poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a údaje týkajúce sa úhrady poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, určených na základe údajov vedených v informačnom systéme Sociálnej poisťovne, a to do 20 dní od vzniku povinného poistenia.


- pravdepodobne to pošle na adresu SZČO uvedenú v DP
cerveny
14.06.15,21:31
ďakujem :)
lj123
23.07.15,07:13
Dobry den, chcel by som sa spytat ci je tu niekto komu to este neprislo? bol som tam osobne este pred 1. julom povedali ze to budu posielat ale ze je mozne ze to nemusi prist a potom treba opat dojst osobne. Myslite ze sa este oplati cakat do buduceho tyzdna?
Peggynka
23.07.15,07:57
To ti nepovedia do telefónu?
kn-alka
23.07.15,08:01
ak si doteraz platil a tvoje odvody po 01.07. budú nezmenené, SP ti nebude posielať nič. Zasielajú, len ak je v odvodoch nejaká zmena.