MartinaP22
15.06.15,08:01
Neviete mi prosím niekto poradiť, kúpili sme auto od súkromnej osoby, máme kúpno-predajnú zmluvu, no na aute sa vyskytli skryté chyby. Vypovedali sme zmluvu písomne, výpoveď sme poslali predávajúcemu, aj ju prevzal, nevieme ako ďalej postupovať, aké sú lehoty, predpokladáme, že predávajúci nebude ochotný konať, vrátiť peniaze, nakoľko nekomunikuje ani telefonicky. Ak niekto viete, poraďte, ako ďalej...
dmc
15.06.15,14:15
vozidlo ste kupovali od prveho majitela - ktory vozidlo zakupil ako nove v predajni ? Ake skryte vady ste objavili ?
MartinaP22
16.06.15,04:03
vozidlo bolo kupované od súkromnej osoby, je to staršie vozidlo, nebol prvý majiteľ, v zmluve sme mali menované konkrétne vady, ktoré na ňom sú, s ktorými sme súhlasili, no vyskytla sa iná chyba a to s prevodovkou, vozidlo je teraz nepojazdné, vydržalo len cestu od predávajúceho ku nám
lujza.j
16.06.15,06:52
Nepochopitelne.....ako si ludia nevazia svoje peniaze...."kotrola tech.stavu auta pred kupou" v servise... nic...take nepoznate?!
JAJA11
16.06.15,07:38
treba len ísť za tým človeko, ak ste mu poslali odstúpenie od zmluvy z dôvodu, že je auto nepojazdné, tak by vám mal vrátiť peniaze, prípadne na jeho náklady by ste mali dať auto opraviť..... ale komunikovať musíte, ako si ho nájdete, vám asi ťažko niekto poradí ....
dmc
16.06.15,16:56
Urcite by ma nepotesilo - keby sa mi prevodovka pokazila hned po prijazde domov avsak prave to je riziko kupovania "jazdeneho" vozidla. Skryta vada nieje kazda vada ktora vznikne na vozidle.

Viete preukazat ze ide o skrytu vadu - teda o vadu ktora bola na vozidle v case predaja a o ktorej vas predavajuci neinformoval ???? - Nejde o vadu v dosledku zostarnutia suciastky ? Kolko ma vozidlo rokov, kolko ma najazdenych KM. Je nieco o prevodovke uvadzane v zmluve.

Citujem slova "buchaca" z minulosti

Vady tovaru

§ 425

(1) Predávajúci zodpovedá za vadu, ktorú má tovar v okamihu, keď prechádza nebezpečenstvo škody na tovare na kupujúceho, aj keď sa vada stane zjavnou až po tomto čase. Povinnosti predávajúceho vyplývajúce zo záruky za akosť tovaru tým nie sú dotknuté.

teda

predávajúci je poďla kúpnej zmluvy a v súlade s § 425 Obchodného zákonníka zodpovedný za tzv. skryté vady, teda za vady, ktoré má tovar okamihu, keď prechádza nebezpečenstvo škody na tovare na kupujúceho.


Ak Vam predajca neuzna skrytu vadu ostava vam dat si vypracovat znalecky posudok a sudit sa.
bjuty smis
17.06.15,06:00
lujza, aká kontrola v servise by jej odhalila chybu v prevodovke , ktorá čoskoro nastane ?
lujza.j
17.06.15,06:50
Bjuty...myslela som to vseobecne....neviem ...ak sa ide nieco pokazit...zvykne to davat aj nejake znamenie...takychto tem-rovnakych je tu xy....