sam3
15.06.15,10:08
Dobry den,

mame zavodnu jedalen, zam-nci nedostavaju stravne listky, dostanu ich ak predlozia potvrdenie od napr. gastro lekara, ze sa nemozu stravovat v zavodnej jedalni. teraz som obdzala potvrdenie od diabetologa ze tym ze zamestnanec trpi nadvahou ma nariadenu diabeticku dietu. kazdy den je na vyber aj lahky zeleninovy salat resp. kuracie prsia na prirodno a pod. stale namiesto riadnej prilohy je moznost dat si len zeleninovy salat. mozem preto dany doklad neakceptovat?
dakujem.
ivka70
15.06.15,08:16
Mozes.
Staci odpovedat, ze takyto sposob stravovania je v jedalni zabezpeceny.
Ak viete potvrdit, ze to jedlo splna poziadavky jeho diety, kludne.
avalik
15.06.15,08:20
§ 152

(6) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.

Máš lekárske potvrdenie ... ty nie si lekár ani dietológ aby si posúdila, či strava ponúkaná vo vašom stravovacom zariadení zodpovedá dietnemu obmedzeniu zamestnanca. Zákon ti neumožňuje rozhodnúť sa či budeš akceptovať lekárske potvrdenie alebo nie. Pokiaľ v jedálnom lístku nemáte konkrétne diabetickú diétu, tak nie ste schopní zabezpečiť stravovanie tomuto konkrétnemu zamestnancovi.
sam3
15.06.15,09:33
no teda nariadim strav.spolocnosti, aby pomenovala jedno z jedeal presne takto a samozrejme aby aj splnalo poziadavky.dakuejm.
kvjetecko
15.06.15,09:35
suhlasim s avalik . tiez si myslim ze musi lekar urcit presnu dietu, vytycit co moze a co nemoze.
avalik
15.06.15,10:05
no neviem kto si, keď chceš " nariaďovať stravovacej spoločnosti" ... ale strava diabetika nie je len o obede, diabetik si musí plánovať stravovanie na celých 24 hodín, počíta si sacharidové jednotky a určite si vie doma pripraviť kvalitnejšiu stravu ako ponúka hromadné stravovacie zariadenie ... ak by mu tie vaše zeleninové jedlá vyhovovali, tak by nemusel nosiť potvrdenie od lekára, že potrebuje inú stravu

... alebo ťa štve, že on by dostal príspevok a ty aj naďalej budeš odkázaná na závodnú jedáleň, prípadne, že budeš mať prácu "navyše" s vyplácaním jedného príspevku?
sam3
15.06.15,10:19
No tak takyto komentar si nabuduce odpust. Mam manazersky plat a nie som odkazana na obed v zavodnej jedalni. a navyse Tvoje tvrdenie, ze im nebodaj este zavidim je velmi hlupe. napriek tomu zam-com sa snazim poskytnut v ramci moznosti tu najlepsiu strav.spolocnost. Este hlupsi mi pride Tvoj komentar kde si sa obula do slovneho spojenia "nariadovat strav.spolocnosti...". My len nepovedz ze si sa este nestretla s tym, ze by jedalne poskytovali dietny druh stravy vhodny pre diabetikov.... mame skoro 600 zam-cov. chcem mat len poriadok. teraz je to asi prvy pripad, o chvilku mozem mat dalsich 10 ludi s podobnym problemom, ktori by mozno sa aj radi stravovali u nas, ak by sme im to mohli zabezpecit. cize obuvat sa do toho ze chcem vsetkym zamcom zabezpecit zavodne stravovanie v mieste vykonu prace povazujem za maximalne hlupe z Tvojej strany.
avalik
15.06.15,10:39
Vieš, keby si napísala, napr. že zistím v stravovacej spoločnosti či je schopná dodávať diétne jedlo pre diabetikov, tak by to vyznelo úplne ináč ... to čo si napísala mi príde ako "poručíme větru, dešti", tak sa neodúvaj .... a ak aj zabezpečíš diétne jedlo pre jednu diagnózu, zajtra ti môže ďalší doniesť potvrdenie na inú.

Sebe predpokladám, že vydávaš gastráče ... aby si sa mohla najesť s manažmentom a nie s robošmi v ZJ ;)
sam3
15.06.15,11:08
civilizacnou teda najrozsirenejsou chorobou je cukrovka. ostatnym ktorym nebudem vediet zabezpecit stravu, dostanu stravne listky. mam zdravotne problemy a kvoli tomu vobec neobedujem. a predtym za cash a nie stravne listky....vobec nic zleho nevidim na slove nariadim...aj to je moja praca.... skor mam pocit, ze ty zo mna ides tu robit nejake zviera lebo som pouzila slovo nariadim...