euforia01
15.06.15,14:14
Pri odpise vodomeru v šachte RD sme zistili neúmerne množstvo odberu vody .Pri rovnakom odpise,ktoré nahlasujeme telefonicky teda nebol pri tom zamestanec vodárni sme zistili zahrdzavené prasknuté šraubovanie pripojky za vodomerom.Odpis sa vykonáva 2x ročne .H
ned sme chceli nahlásiť aj poruchu na číslo ktoré nám dala pracovníčka vodárni ktorej sme hlásili odpočet vody.Na danom čisle havarii to nikto nebral bolo večer okolo 20,00 .
Hned rano sme volali na ustredie vodárni do BB ,kde nám prepojili do PD,lebo sme sa tam zasa nedovolali. To už sme boli osobne na vodarnach nahlásiť poruchu načo prišli monteri a vymenili netesniacu prasknuté šrabenie.Pričom majster povedal,že v šachte malo byť použité šraubenie z liatiny a bolo železné.Toto šraubenie sme si vypýtali .Nespísali s nami nič žiadnu správu o oprave.
Dnes prišlo vyučtovanie na sumu vyše 1300e
Prípojka bola robená r 2005 samontými vodármi na naše náklady pričom podla všetkého nebol použitý adekvátny material
Vodomer bol menený v r 2011 menili sa len hodiny a nič iné .
Teraz moja
1 OTAZKA ,ked chcem podať reklamáciu musím hned zaplatiť celú sumu -aby nás neodpojili??
2 OTAZKA čo potrebujem k reklamacii aj posudok nejakeho odborníka,nakolko rátam s tým,že vodárne budú robiť prieťahy.
Ďakujem za každú odoveď
lacotinka
15.06.15,19:58
Poslednou časťou majetku vodárov je vodomer

ostatné smerom k domu je tvoje
nazačni písať
ale čítať
napríklad zmluvu s vodármi
buchač
15.06.15,20:31
Všetko DOLEŽITÉ je v citácii:


sme zistili zahrdzavené prasknuté šraubovanie pripojky za vodomerom.

Prípojka bola určite robená v poriadku, ale tá je v poriadku.
Za vodomerom to už tak nie je...ktož vie, čo za fušer sa realizoval.
----------------------------------
Zvyšok :

1. ODPOVEĎ - podať reklamáciu môžeš, zaplatiť musíš

2. ODPOVEĎ - k reklamácii potrebuješ papier o oprave, lenže ten nemáš.
sito
15.06.15,20:40
anyčka, že aj v bytovom dome je to tak za vodomerom vodárov, kto rozpočítava nimi napočítané náklady potrebuje v bytoch spoločné meracie zariadenia na meranie tepla a vody v bytoch bytového domu, aby mohlo rozpočítať spoločné náklady domu za vodu na jednotlivé byty. Či každý ako chce podľa svojho si platí, ako si nahlási?

Za fakturačným vodomerom vodárov si vlastník domu , teda šróbením pripojeným na vodomer zodpovedá sám.

Tiež v byte za spoločným zariadením na meranie vody v byte, si už zodpovedá každý vlastník bytu za svoj rozvod vody v byte. Či nie?

https://www.youtube.com/watch?v=lI7eopiOjUY
lacotinka
16.06.15,05:04
Neviem prečo cítiš potrebu machrovať a mňa učiť o vode !!

Ja odoberám vodu :
- v mojom byte
- ako správca pre BD
- ako energetik pre korejcov
takže čosi o tom viem.

A kedže som (v minulom tisícročí ) vo firme so 600 ľuďmi mal pre nich studňu, tak asi dosť
(a ty si vtedy maximálne tak nosil plienky !! )

PS
Koľko zmlúv na odber vody si už pripravil / podpísal ?????????????
sito
16.06.15,05:33
A nemáš náhodou pod palcom aj studienky v horách?