miro24679
15.06.15,15:11
Dnes som bol svedkom "paranormálneho javu". S autom som bol na benzínke a bral som plnú nádrž. Do 45L nádrže (objem udávaný výrobcom) sa mi prvý krát v živote podarilo natankovať 51L(údaj na bločku), pričom pred tankovaním tam bola rezerva cca 7L ! (od zasvietenia palivovej kontrolky som prešiel iba cca 8 km)

Asi nikto mi nevysvetlí, ako je možné mať 58L benzínu v 45L nádrži. ?!
(aj keby som mal úplne prázdnu nádrž a auto na benzínku doslova dotlačil, aj tak by sa tam 51L nikdy nezmestilo)

Vedel by mi dať niekto na to nejaké uspokojujúce logické vysvetlenie?
Zarazilo ma to najmä preto, lebo už viac ako 10 rokov tankujem benzín do plna na tej istej benzínke tak ako aj v tomto prípade. Pozrel som si aj predchádzajúce 3 bločky a tam plná nádrž bola okolo 37L Vždy mi to sedelo 37L + 7,5(palivová rezerva) = cca 45L
Chobot
15.06.15,13:46
Keby si nemal ten zostatok v nádrží, tak by to nebolo vôbec nezvyčajné. Nádrž je konštruovaná tak, že aj keď výrobca uvádza 45 l. skutočný objem toho priestoru je o 5-10 litrov viac (záleží od konkrétneho modelu). Jednoducho v nádrži je ponechaná bezpečnostná vzduchová medzera, ktorá by nemala byť zaplnená palivom. Je to kvôli expandujúcim plynom.

Je možné, že niektorý otvor na vrchu nádrže je netesný a ten vzduch ti z nádrže pri tankovaní unikol a tebe sa podarilo natankovať palivo aj do toho priestoru, kde by štandardne mal byť len vzduch. Alebo je odvzdušňovací ventil pokazený a pri tankované unikol všetok vzduch z nádrže.

AK by si tankoval v zahraničí, nie je vylúčený podvod zo strany obsluhy čerpacej stanice, ale uvádzaš, že tam tankuješ bežne.

Ak pri najbližšom tankovaní to spraví znovu, daj si v servise skontrolovať tesnosť palivovej nádrže.

Pozri aj sem:
http://www.eurekalert.org/pub_releases/2005-10/nios-wt102105.php
dmc
15.06.15,14:01
Sam som mal Fabiu.
Pri nalievacom hrdle - uzavere ma Fabia poistny ventil - ktory niektore "tankovacie" pistole dokazu otvorit (pritlacit) a tym dojde k naplneniu aj tej casti nadrze ktora sluzi na "expanziu" benzinu - rep.plynov v teplom pocasi. Je pri tom pocut aj "charaktersticky zvuk" - unikajuceho vzduchu.

(laicky povedane)

Preto sa deju taketo "zazraky" na Fobii.
canbo
15.06.15,15:34
Do nádrže každého zo štyroch modelov škodoviek sa vojde približne o 10 litrov paliva viac, ako uvádza dokumentácia. Namiesto oficiálne proklamovaných objemov nádrží 42 litrov (l) pre Feliciu, 45 l pre Fabiu, 55 l pre Octaviu a 63 l pre Octaviu 4x4 je totiž skutočný objem palivového systému u Felicie 51 litrov, Fabie 58 l, Octavie 71 l a u Octavie 4x4 je to 74 l.
Tancujúci na Ukrajine to majú odskúšané a platí to,nielen u škodoviek ,ale u viacerých značkách aut.