rein13
15.06.15,15:13
Pred dlažbou tam stála voda,lebo sused je trošku utopený s pozemkom a námestie sa zdvihlo kvôli zámkovej dlažbe až potom Keď je prietrž mračien, tak voda nestíha vsiaknuť do zeme,ale to je otázka možno 10-tich minút po daždi.Pritom ona tadiaľ nechodí,nemá lapače snehu,ani odkvapové rúry.Takže z jej strechy natečie väčšina vody k nám.Pritom my sa nesťažujeme,sneh odpratujeme aj z jej strechy,len ona má problémy zo všetkými na okolo.Poraďte,čo máme robiť.Vopred ďakujeme za odpovede.
Oliwa
15.06.15,13:25
Milé, že "sused je trošku utopený"... No, pokiaľ ešte dýcha... A on sa nesťažuje? Len suseda? To akože jeho paní máma, či?
Ten nový chodník je vyspádovaný smerom k stene jej domu?
Čo znamená, že "pritom ona tadiaľ nechodí"...? Prečo by mala chodiť po Vašom pozemku? Čí je vlastne ten pozemok - Váš, jej alebo obecný? Alebo je na ňom nejaká ťarcha s právom prechodu, či? Kto navrhol ten chodník a financoval ho? Vyjadrila sa k nemu suseda pred realizáciou?
rein13
15.06.15,13:33
Na šírku je rovina.Je to náš spoločný dvor bez susedy, na ktorý sme sa poskladali a urobili svojpomocne.
Oliwa
15.06.15,13:37
To je odpoveď na ktorú z otázok? Že nie je chodník vyspádovaný?
rein13
15.06.15,14:45
Keď je námestie zdvihnuté,ja som sa na opačnom konci tiež zdvihol,tak v strede musela vzniknúť jama.Keby sa urobila rovina vyspádovaná na námestie,na 40 metroch by to robilo 6 cm.Tak je jediné riešenie.Rozobrať,predať dlažbu za polovičnú cenu,chodiť po makadame ,voda bude po daždi tiež chvíľu stáť,ale škodoradostná suseda bude konečne dobré spávať.
arizona
15.06.15,14:49
Ani sa jej necudujem. Na tak velkej vydlazdenej ploche mi chybaju odvodnovacie kanaliky,aby voda odtekala mimo domov.
Predtym tam bola iba hlina,voda vsakovala rovnomerne. Teraz asi zatapa jej dom vo zvysenej miere. Aj ked je pravda,ze jej dost vody stecie aj z jej domu,kedze nema ryny...
Podla obrazkov mi pred tym, susedin dom nevyzera utopeny,ani ze by vedla neho voda stala

Tiez by som rada vedela,kde je vyspadovany ten chodnik,ci namestie,ako si to nazval.

Robill sa ten chodnik na zaklade projektu a SP?
Oliwa
15.06.15,17:18
Aké námestie, čo za námestie? Tá žltá budova pošty na začiatku tej prístupovej cesty je akože na nejakom námestí, či...? A Ty si majiteľ toho sivého auta na konci tej slepej uličky a ten plot vpravo patrí tomu "utopenému" susedovi? To len, aby sme boli v obraze...
Oliwa
15.06.15,19:05
Presne, to bolo prvé, čo mi napadlo pri pohľade na tú investíciu... že kto toto robil a schválil... ale zase je tam solárne osvetlenie...
buchač
15.06.15,19:11
KEBY LEN solárko...

ALE tá chodníková cesta má dokonca aj červené šípky na prikázaný smer do jednotlivých vstupov...;)

-----------------------------------------------

Ale ten plot je dojebabranodojesexovaný jak gýčovotovová grcanina.
To žlté oné nemá chybu na inak perfiš kameni s kovanými tyčami.
arizona
15.06.15,19:13
Ja tiez furt hladam nejake namestie. Oliw,ak ho objavis prva,daj vediet. Ja vidim len vydlazdeny chodnik,ktory je urcite urobeny bez SP a nesplna normy,lebo nema zabezpeceny odtok dazdovej vody...a znehodnocuje susedny pozemok. Hlavne pri navyseni pozemku je dolezity odtok dazdovej vody,na to by ma projektant pri spracovani projektu mysliet...ale asi je to robene len tak,svojpomocne
lacotinka
15.06.15,19:35
Vymeňte susedu, alebo dlažbu.
Oliwa
16.06.15,06:16
Veď práve... a ešte sa sťažujú, že sa suseda sťažuje...
Nech mi nikto nehovorí, že tá hromada snehu pozdĺž jej celého domu je všetka z jej strechy... A vraj ho neodpratuje... To má akože chodiť odpratávať na susedný pozemok sneh, aby susedia mali voľný prejazd na autá?
Som zvedavá, ako by sa páčilo zadávateľovi otázky, keby suseda nahrnula takto sneh k stene jeho domu...
rein13
20.06.15,05:55
A vy dávate vyjadrenie susedovi ,keď si idete pokosiť trávnik?Ja si robím dlažbu na svojom.
arizona
20.06.15,06:24
koniec tej dlazby je koniec tvojho pozemku?
Oliwa
22.06.15,20:35
Nie, pretože na kosenie trávnika nepotrebujem stavebné povolenie... 40m x cca 2,8m je totiž viac ako 25 m štvorcových... A ani tú pokosenú trávu nenahrniem k jeho domu...
alltracboy
23.06.15,09:41
alebo tam kde su tie lampy dorobte zlaby.