JaDrMo
16.06.15,06:19
Zdedila som spolu so sestrou rodinný dom, zlou komunikáciou sa stalo, že elektromer bol stále vedený na otcovo meno a nechodili úhrady za odber Teraz po piatich rokoch od úmrtia otca odpojili starý elektromer. Snažila som sa dopátrať prečo až teraz,a kto ho vlastne odpojil , či Západoslovenská distribučná spoločnosť alebo ZSE, no neúspešne. Viem, že potrebujeme urobiť novú prípojku podľa nových nariadení, ale neviem čo zo starým elektromerom, keďže tam bol nejaký odber za tých päť rokov aj keď tam nikto nebýval. Nemáme ani poslednú vyúčtovaciu faktúru z čias keď ešte žil otec, takže nevieme koľko sa za tých päť rokov spotrebovalo kWh. Ako vybaviť podlžnosť ? Prosím mohol by mi niekto s tým poradiť? ďakujem
sito
16.06.15,04:58
Elektromer je majetkom dodávateľa elektriny, jeho určené meradlo, fakturačné. Snáď nejakú starú faktúru máte, na nej by mal byť dodávateľ uvedený, len s nim je možné ten stav uzavrieť, prípadne s jeho nástupcom.
bodliak
16.06.15,05:34
Keď odpájajú, nechávajú o tom v rozvodnej skrinke doklad... teda ak nie je nikto prítomný. Nemali ste v rozvodnej skrini nič ?
buchač
16.06.15,05:42
1.. Vezmi úmrtný list
2. Na základe určitých informácii u dodávateľa zistíš, ktorý to vlastne bol. Ale budeš musieť ísť k obidvom. Také veci sa ale vybavujú osobne.

Ale stále mi nejak nejde do hlavy, že by sa päť rokov nič nedialo. Tieto organizácie totiž reagujú veľmi promtne, po nezaplatení pár mesačných faktúr dochádza k odpájaniu.
arizona
16.06.15,06:06
Treba komunikovat s elektrarnami,oni ti povedia,co pozaduju. Budes potrebovat zdokladovat,ze si spolu-majitel,tak treba priniest potrdenie o dedicstve,alebo aktualny LV.
Poziadaj o vycislenie dlznej sumy,ktoru uhrad skor,ako to posunu exekutorovi.

Tiez mi je divne,ze ste si 5 rokov nevsimli,ze neplatite za elektrinu...
kopretinka
16.06.15,06:10
5 rokov si dodávateľ nevšimol,že mu nikto neplatí? to neposielali žiadne faktúry?
vy ste si nevšimli,že 5 rokov neplatíte?
:eek: :eek:
lacotinka
16.06.15,09:58
A prečo by kominíkovala ? :D
A prečo s elektrárňami ? / čo by tie tak mohli chcieť :D :D
.
Hodiny sú majetkom distribúcie , tá si ich asi aj zobrala
.
Lenže distr. nepredáva EE spotrebiteľovi, ale obchodníkovi s EE
.
Ak bola spotreba / je dlžoba
tak to distr. nažaluje obchodníkovi a ten (ak žije) sa ohlási
(v horšom prípade aj s penálom )
Peggynka
16.06.15,11:47
Je celkom možné,že na vine je agilná poštárka,ktorá poštu vracala s poznámkou...Adresát zomrel...Aj to som už zažila,pričom pošta nebola Doporučene.V prvom rade ste urobili chybu vy,že po prevzatí Rozhodnutia o dedičstve ste neriešili prepis.Potrebujete číslo zákazníka (takže staré faktúry),Rozhodnutie o dedičstve a novú zmluvu s elektrárňami.
viktorviktor
16.06.15,18:42
to bude behania pre neoprávnený odber a do neba volajúcu pokutu, oznám krádež hodín na polícii a zisti či bolo tvojou povinnosťou ako dediča ukončiť odber, ale asi nebolo keď nenechali žiadnu ceduľu, archív o spotrebe sa vedie päť rokov dozadu,
sprava zo ZSE
17.06.15,10:58
Dobry den, pisem zo ZSE, kedze nevieme, ci Vas otec bol nasim zakaznikom, najjednoduchsie je poslat otazku s infomaciami, ktore uvadzate vo svojom prispevku spolu s menom, priezviskom a adresou odberneho miesta na kontakt@zse.sk, tam by Vam vedeli povedat, ci je na danom odbernom mieste nejaka pohladavka. Pokial chcete vybavovat novu pripojku, postup mate popisany na www.zsdis.sk, ak potrebujete konzultacie, prosim, volajte 0850 333 999.