lenka674
16.06.15,08:28
Ahojte, potrebovala by som poradit. V skratke sa jedna o to, ze moj manzel pred dvoma rokmi zacal podnikat ako geodet, kedze nemal povinnu prax, musel si zvolit odborny dozor, co aj urobil a v podstate vsetky ukony co mu na zivnostenskom k tomu kazali. nebol tak kvôli tomu raz ani dva krat... Tento rok, isiel vymazat dozor a tam mu povedali, ze podnika dva roky na cierno, pretoze mal mat spisanu pracovnu zmluvu zo zástupcom, a dokonca mal zanho odvadzat aj odvody. Takze musi doplatit odvody a samozrejme pride aj pokuta. Nebude to prave malo, tak by ma zaujimalo ci sa neda nieco proti tomu spravit, jedna sa o to ze manzel tam pri vybavovani chodil stale, a v podstate doniesol vsetky papiere co od neho vtedy ziadali, aj informacie kto bude dozor a vtedy ziadnu pracovnu zmluvu nechceli a ani odvody nespominali. tak by ma zaujimalo ci sa neda niekam odvolat, stazovat sa...
Mozno mi tu niekto bude vediet poradit, poprípade poradit kam sa obratit, pretoze na zivnostenskom sa s nami o tom nechceli ani bavit...