bryan
25.05.06,13:52
Tatra Banka je platcom DPH. Poplatky ktore účtuje za vedenie účtov a ďalšie sú vraj vrátane DPH. Ako to zaúčtovať / uplatniť / vydokladovať?
Tweety
25.05.06,12:02
Tatra Banka je platcom DPH. Poplatky ktore účtuje za vedenie účtov a ďalšie sú vraj vrátane DPH. Ako to zaúčtovať / uplatniť / vydokladovať? Ak dala banka doklad o zaplatení dph, tak budeš o nej účtovať,mala som už takýto prípad, nie síce táto banka, ale bol doklad k čomu bola tá daň, a potom účtujeme náklad- 568AE, dph 343AE.:cool:
bryan
25.05.06,12:18
Dokladom je vypis z uctu a rozpis poploatkov. Pokial viem iny doklad banka nedava. ... a neuctujem v PU :)
Tweety
25.05.06,12:20
Ak máš na výpise iba poplatok a nie je tam dph, tak nemôžeš o nej účtovať.
Johanka
25.05.06,12:37
Dokladom je vypis z uctu a rozpis poploatkov. Pokial viem iny doklad banka nedava. ... a neuctujem v PU :)
Na uplatnenie DPH je to málo. Okrem toho - zákon o DPH je jeden pre všetkých, je jedno či účtujú JÚ alebo PÚ.
ayya
25.05.06,13:42
Aj ked je Tatrabanka platcom dph, tak sa to netyka oslobodenych sluzieb - a to hlavne ti banka poskytuje: financne sluzby, pozri si §39 v zakone o dph - ak by ti Tatrabanka poskytla sluzbu, ktora nebude oslobodena tak ti o tom iste vyhotovi normalny doklad, podla ktoreho si mozes dph odpocitat.
Myslim, ze Tatrabanka ma aj "realitnu kancelariu" alebo take nieco - ak by ti sprostredkovala predaj alebo kupu tvojej nehnutelnosti tak by ti iste dph aj vykazala na doklade, lebo cinnost realitnych kancelarii nie je oslobodenou cinnostou
Mirkaska
26.05.06,09:36
Aj ked je Tatrabanka platcom dph, tak sa to netyka oslobodenych sluzieb - a to hlavne ti banka poskytuje: financne sluzby, pozri si §39 v zakone o dph - ak by ti Tatrabanka poskytla sluzbu, ktora nebude oslobodena tak ti o tom iste vyhotovi normalny doklad, podla ktoreho si mozes dph odpocitat.
Myslim, ze Tatrabanka ma aj "realitnu kancelariu" alebo take nieco - ak by ti sprostredkovala predaj alebo kupu tvojej nehnutelnosti tak by ti iste dph aj vykazala na doklade, lebo cinnost realitnych kancelarii nie je oslobodenou cinnostou

Realitka je samostatna firma a banka samostatná. DPH uplatňujú banky napr. pri poskytovaní informácií pre súdnych exekútorov alebo pre auditora odsúhlasenie zostatku na bankovom účte k 31.12.. (to už nie je oslobodená finančná činnosť)