Bulentor
16.06.15,13:38
Mám pridelene služobne vozidlo aj na sukromne učely, može pouzivat toto vozidlo aj tretia osoba? Manželka a podobne.
jslancik
16.06.15,11:45
jedine pokiaľ na to nepríde niekto, kto by to netoleroval. Ak sa nič nestane a máš dobrého nadriadeného, tak sa tam môže VOZIŤ aj niekto iný, ako TY. Tretia osoba predpokladám, že nemá vzťah s tvojím zamestnávateľom, teda ani nemá povolené používať tvoje auto na súkromné účely.

Mimochodom, ako vyzerá také "pridelenie"? Predpokladám, že tam máš stanovené podmienky. Aj keď pochybujem, že je to oficiálne a platíš aj určitú časť ceny vozidla atď.
Bulentor
16.06.15,12:00
Je to na zaklade ustnej dohody , ale potrebujem byt kryty v pripade ze sa nieco stane.. Nie je to oficialne . Neviem kto okrem podniku moze mat s tim problem v pripade nehody, poistovna , policajti a podobne
jslancik
16.06.15,12:02
v prípade nehody s tým budú mať problém všetci. Ak to nemáš oficiálne, tak sa všetci budú pýtať, čo si robil v aute mimo pracovnej doby, mimo výkonu povolania. A nech ťa všetci svätí chránia, aby sa niečo stalo, keď to bude šoférovať manželka, resp. inej osobe počas tvojho šoférovania.
Nandrolon
16.06.15,12:14
Moze, pokial sa nieco nestane a nevstupi do toho procesu poistovna, policia, zdravotna poistovna, alebo staci aj iniciativny policajt, ktory bude pytat povolenku na jazdu, ktora sa dava pri kontrole vzdy s dokladmi... Osobne by som sa bal...
Bulentor
16.06.15,12:14
ak soferujem ja nemam problem lebo robim 24/7 , mam pohyblivu pracovnu dobu takze v podstate kedykolvek mozem byt v tom aute zo sluzobnych dovodov, toto ma netrapi , problem mam v tom ked soferovat nemozem a vezie ma zena
elis85
16.06.15,12:53
Stačí vystaviť splnomocnenie na jazdu autom
buchač
16.06.15,15:05
Bulentor (Dnes 15:14) ak soferujem ja nemam problem lebo robim 24/7 , mam pohyblivu pracovnu dobu takze v podstate kedykolvek mozem byt v tom aute zo sluzobnych dovodov, toto ma netrapi , problem mam v tom ked soferovat nemozem a vezie ma zena
====================================
Ja osobne to vidím tak, že ak si aj Ty v aute a šoféruje niekto iný (manželka), tak by nemal byť problém.
Iné by bolo, ak by sa vyvážala len manželka po nákupoch.