filome555
16.06.15,15:17
Situacia: Bola som dlhu dobu na PN a teraz som evidovana na UP . Zdravotny stav nie je dlhodobo dobry. Na zaklade doporucenia lekara som si dala ziadost o inv. dochodok. Predpokladam, ze ma budu volat na komisiu cca v 09/2015. A teraz som dostala ponuku na zamestnanie od 1.9.2015 na poziciu vratnik ( teda taku robotu, co pri mojej nemoci mozem vykonavat). Ale buduci zamestnavatel nevie, ze si ziadam o ID. Tuto skutocnost by som mu chcela oznamit, az ked / AK vobec / mi ho PRIZNAJU - teda ked mi pride Rozhodnutie zo soc. poistovne. Teda nechcem zbytocne v praci hovorit, ze som predvolana na komisiu a kedy , kedze tam budem novy zamestnanec. Len som citala, ze ku komisii mi zamestnavatel ma dat ELDP. Je to naozaj tak? Aj ked je to novy zamestnavatel a ja tam budem pracovat len napr. 8 dní? Nestaci im o ID povedat, az ked mi pride Rozhodnutie zo SP ?
Dáša_
16.06.15,14:12
ak si dobre spomínam, tak ELDP sa bude dávať k dátumu, kedy si podala žiadosť o dôchodok. A nakolko hovoríš, ze si nezamestnana, tak ten list dali už z tvojej bývalej práce.
veronikasad
16.06.15,14:17
Na pozíciu vrátnika zvyčajne zamestnávatelia prijímajú zamestncov so zdravotným postihnutím. Oznámenie, že žiadaš o ID ti môže pomôcť k získaniu tohto prac.miesta.
filome555
16.06.15,15:17
Ano, z byvalej prace uz zaslali ELDP za rok 2014. V roku 2015 som nemala ziadneho zamestnavatela. Tlacivo ( č. 400 ) Ziadost o ID som zaniesla do SP dna 3.6.2015. Takze k tomuto datumu ich bude zaujimat posledne ELDP?