Terezia13
17.06.15,08:44
Vysvedčenia sa blížia a tým aj utrpenie mnohých zvierat. Prosím rodičov, aby za vysvedčenie nedávali deťom darček - zvieratko!!! Zviera nie je darček. Zviera žije, cíti, potrebuje lásku, potrebuje starostlivosť - veľa starostlivosti!!!
ivka70
17.06.15,07:02
To take temy budes startovat pri kazdej prilezitosti, co len trochu vhodnrej na darceky??? :(
http://www.porada.sk/t180952-darovanie-zvieratka-na-vianoce.html
http://www.porada.sk/t230274-zvieratko-nie-je-darcek-pod-stromcek.html
Terezia13
17.06.15,07:08
To take temy budes startovat pri kazdej prilezitosti, co len trochu vhodnrej na darceky??? :(
http://www.porada.sk/t180952-darovanie-zvieratka-na-vianoce.html
http://www.porada.sk/t230274-zvieratko-nie-je-darcek-pod-stromcek.html
Ivka, každý rok sa to opakuje, vyhodené zvieratká, keď sa omrzia, útulky plné trpiacich zvierat, kým sa ľudia nepoučia, ÁNO budem to opakovať!!! Nemusíš to čítať!!!
Odporúčam ti ísť aspoň do jedného útulku. Ja som ich prešla už mnoho.
A to tie psíky, ktoré skončia v útulkoch majú vlastne šťastie. Ale koľko ich skončí v kontajneroch, v krabiciach, priviazané v lese o strom, vyhodené mimo obce, mesta, koľko je utýraných a zabitých.
ninka24
17.06.15,08:12
Ale áno, je potrebné to ľuďom stále opakovať, že ZVIERA NIEJE vhodný DARČEK! Ono cez prázdniny to je ešte ako tak, ale prvý septembrový týždeň, sa vždy útulky začnú plniť závratnou rýchlosťou! - respektíve po skončení každých vianočných a letných prázdninách Zvieratko áno, len po riadnom zvážení!
ivka70
17.06.15,09:22
Ale áno, je potrebné to ľuďom stále opakovať, že ZVIERA NIEJE vhodný DARČEK! Ono cez prázdniny to je ešte ako tak, ale prvý septembrový týždeň, sa vždy útulky začnú plniť závratnou rýchlosťou! - respektíve po skončení každých vianočných a letných prázdninách Zvieratko áno, len po riadnom zvážení!

Az na to, ze kvoli tomu nie je potrebne spamovat poradu, staci pokracovat v uz zalozenej teme, pridanim prispevku ju posunut dopredu. Takto (uplne proti pravidlam porady) sa nam tu kopia tie iste temy stale dokola, bez toho, aby ta povodna bola uzavreta.
Terezia13
17.06.15,09:31
Ale áno, je potrebné to ľuďom stále opakovať, že ZVIERA NIEJE vhodný DARČEK! Ono cez prázdniny to je ešte ako tak, ale prvý septembrový týždeň, sa vždy útulky začnú plniť závratnou rýchlosťou! - respektíve po skončení každých vianočných a letných prázdninách Zvieratko áno, len po riadnom zvážení!

Az na to, ze kvoli tomu nie je potrebne spamovat poradu, staci pokracovat v uz zalozenej teme, pridanim prispevku ju posunut dopredu. Takto (uplne proti pravidlam porady) sa nam tu kopia tie iste temy stale dokola, bez toho, aby ta povodna bola uzavreta.
téma - vianočný darček - nie je aktuálna a druhú z roku 2013 som nedokázala otvoriť, nezaložila by som tu ďalšiu tému, ktorá tu už existuje
Žabinka
17.06.15,09:42
Ale áno, je potrebné to ľuďom stále opakovať, že ZVIERA NIEJE vhodný DARČEK! Ono cez prázdniny to je ešte ako tak, ale prvý septembrový týždeň, sa vždy útulky začnú plniť závratnou rýchlosťou! - respektíve po skončení každých vianočných a letných prázdninách Zvieratko áno, len po riadnom zvážení!

Az na to, ze kvoli tomu nie je potrebne spamovat poradu, staci pokracovat v uz zalozenej teme, pridanim prispevku ju posunut dopredu. Takto (uplne proti pravidlam porady) sa nam tu kopia tie iste temy stale dokola, bez toho, aby ta povodna bola uzavreta.
téma - vianočný darček - nie je aktuálna a druhú z roku 2013 som nedokázala otvoriť, nezaložila by som tu ďalšiu tému, ktorá tu už existuje
ja len na okraj, toto je aspoň zmysluplná téma, na rozdiel od x-tém, hlúpych, naivných, donekonečna sa opakujúcich, napr. aký smartfón.. alebo aj z odbornych tém, napr. ako podať prílohu k všeobecnému podaniu, ako podať poznámky, poznámky pre mikroúčtovnú jednotku.. tieto témy nevadia, že zahlcujú poradu?
alaya1
17.06.15,10:24
To take temy budes startovat pri kazdej prilezitosti, co len trochu vhodnrej na darceky??? :(
http://www.porada.sk/t180952-darovanie-zvieratka-na-vianoce.html
http://www.porada.sk/t230274-zvieratko-nie-je-darcek-pod-stromcek.html

Preco ti prave takato tema prekaza a neprekazaju obludne temy , typu Stara Blazkova a pod....

Terezka nenechaj sa znechutit nejakym nickom, to co robis ma zmysel.
Terezia13
23.06.15,12:58
možno ten "darček" bude práve odtiaľto................
https://www.youtube.com/watch?v=lGCiYpY-Oe4
Terezia13
11.06.16,18:57
a som tu zas!!! blíži sa koniec roka!!! a pripomínam Zvieratko nie je darček, zvieratko z inzerátov môže a väčšinou aj je z množiarne, pre toho, kto nevie, ale aj pre toho komu je to ľahostajné
Množiareň

Množiarne sú miesta, kde ilegálni množitelia chovajú čistokrvných psov určených na masovú produkciu šteniat na predaj. Množitelia ich chovajú zvyčajne doma, napr. na dvore, v pivnici a pod. v nevyhovujúcich podmienkach. Psy z množiarní bývajú týrané, v zlom fyzickom aj psychickom stave, nemajú žiaden výbeh, nedostávajú vhodnú resp. žiadnu stravu, veterinárne ošetrenia. Keď už psy nedokážu produkovať šteňatá, končia vyhodené na ulici, pred útulky, zastrelené v lese, resp. umierajú v bolestiach priamo v množiarňach.
alaya1
11.06.16,19:49
Pred par rokmi som v teme o psoch pridala tiez fotky mnoziarne psov na Slovensku. Jedna poradacka napisala, ze to nie je na Slovensku, lebo u nas take nie su a druha, ze preco to prikladam na Poradu, ze ludia nemusia pozerat take veci, ze to na nu zle vplyva. A ostatne reakcie uz ani nepisem, nema to tu vyznam. Kto to videl vie, o com to je. Ostatni budu vo velkom nakupovat na Bazosi a pod."cistokrvne psy" b PP !.
Terezia13
11.06.16,19:58
Pred par rokmi som v teme o psoch pridala tiez fotky mnoziarne psov na Slovensku. Jedna poradacka napisala, ze to nie je na Slovensku, lebo u nas take nie su a druha, ze preco to prikladam na Poradu, ze ludia nemusia pozerat take veci, ze to na nu zle vplyva. A ostatne reakcie uz ani nepisem, nema to tu vyznam. Kto to videl vie, o com to je. Ostatni budu vo velkom nakupovat na Bazosi a pod."cistokrvne psy" b PP !.

veď viem...tiež som tu mala podobné reakcie, ale keď vidím tie množiarne, hromadu utýraných psov, rôzne zmrzačených, priviazaných v lese, no a rodičia sa ako zbavia už nechceného zvieratka - zase jeho utrpením, a tomu nikdy nebude koniec
pepsikova
12.06.16,11:29
..iba vystrčím tému navrch..lebo zvieratko,ktoré má byť darčekom za vysvedčenie,potrebuje opateru, čas, lásku, venčenie aj 5x denne, stravu a hlavne musí byť ľúbené!..

...spýtala by som sa rodičov, ktorí majú v pláne obdarovať svoje dieťa zvieratkom, či si nájdu čas,kopu času nie iba cez prázdniny, ale najbližších 15 rokov,lebo havko, alebo mačiatko tak dlho bude chcieť s nimi žiť..a deti budú študovať,randiť,kadečo iné..

..mať psíka to je úžasné!..je to kus srdca z každého človeka , kto psíka má či mal..ale ako malé dieťa potrebuje opateru a lásku rodičov, tak aj havko potrebuje opateru a lásku..naozaj..

..a láska si nevyberá, či je čistokrvná, alebo má nejaké papiere,láska pre radosť zo života žije aj v útulkoch,je násobená čakaním a túžbou "byť niečí"..a mať rodinu..

..rozpísala som sa..a to som iba chcela tému navrch vystrčiť..
lujza.j
12.06.16,11:47
Ak ma niekto ozaj premyslene,ze zvieratko-havko.....prveho som kupovala v auguste....bola to dobra volba.....decko prazdnik ja 3tyzd.dov.....kym sa islo do skoly uz to zvladal doma kym doslo decko dom....
....ale nebol to darcek...ja som ho sťela:)
pepsikova
12.06.16,13:21
Ak ma niekto ozaj premyslene,ze zvieratko-havko.....prveho som kupovala v auguste....bola to dobra volba.....decko prazdnik ja 3tyzd.dov.....kym sa islo do skoly uz to zvladal doma kym doslo decko dom....
....ale nebol to darcek...ja som ho sťela:)
..

..ved to je na tom darčeku aj dosť lákavé!.."veď idú prázdniny, bude čas, decko si zvykne, naučí sa starať sa o havka"-rovná sa úvahe mnohých rodičov..a bodaj by to tak bolo celý rok, nie iba na prázdniny..
lujza.j
12.06.16,18:09
Pepsi.. ja so myslela ako prakticke....viem to porovnat...druhy pes....v zaplave smutku mimo takehoto casu....a bol to veru masáker....
pepsikova
13.06.16,04:55
..vytrčím tému..je aktuálna..
Terezia13
25.06.18,17:17
SÚ TU ZNOVU VYSVEDČENIA!!!
Všetkých prosím! rozprávajte sa so svojimi priateľmi, známimi, v rodine a hovorte, presviedčajte, že zvieratko nie je vhodný darček za vysvedčenie, akokoľvek po ňom dieťa túži, je tisíce takýchto darčekov vyhodených na ulicu, v útulkoch a v najhoršom prípade surovo likvidovaných
Terezia13
05.12.19,18:43
Tohto krásneho čierneho labradora sa vzdala rodina, do ktorej patril. Pes upadol do depresie, leží v kúte a ani sa na ľudí nechce pozrieť. Uzavrel sa sám do seba a chce sa stratiť z tohto sveta. Leží vo vlastnom moči a nevníma okolitý svet. Najbližší ľudia ho zradili. Veľmi vás prosíme, keď si zadovážite zviera, nech je to uvážené a starajte sa oňho po celý život. NEKUPUJTE ZVIERA AKO DARČEK, PREKVAPENIE (nevzdávajte sa ho keď už nebudete mať čas, keď sa rozrastiete, keď sa budete sťahovať... stále myslite na to, čo môžete spôsobiť, ako hlboko ublížite...). Snímka: podberi sabaku.ru. A dohovorte každému, kto si chce zadovážiť psa len tak z roztopaše alebo v chvíľkovom nadšení. A dohovorte aj chovateľom, aby im nebolo jedno, kam pes ide.... Psia duša nesmie byť o peniazoch!!!!
korela
05.12.19,19:20
To je veru presmutný pohľad.
Ako pes dokáže priviesť človeka k životu, verím, že to platí aj opačne.
Terezia13
10.12.19,18:13
korela
12.12.19,21:04
:mee:uvedomíme si to?
https://www.piestanskydennik.sk/2019/12/05/sloboda-zvierat-opatovne-vyzyva-ludi-aby-nedarovali-zvierata-ako-vianocny-darcek/?fbclid=IwAR2T0IFFIft5dVJR2gZYvJH3TTe40rR8pR8cPFXD EOmdkSj0aBYEw8O0VCw
"Najhoršie sú živé prekvapenia, bez predošlej dohody s obdarovaným."
Žiaľ, nájdu sa aj takí darcovia, netuším, čo ich k tomu vedie. V našom prípade mladý vek, nerozvážnosť. Takto synovi pribudla malá korytnačka, v živote sme nemali ani len akvárium, to už nebýval doma, ale po presune mimo SK mi ju posunul aj z časových dôvodov. Bude mať pomaly 10 r., sme naviazané na seba, je to živý tvor, ak zbadá nad sebou cudzieho človeka, úplne spanikári.
Patria do svojho pôvodného prostredia, prečo nie je zákaz ich množenia? Majú oklieštený život, a platí to aj pre cudzokrajných vtákov.