adula222
17.06.15,12:03
Včera sme dali nášho kocúrika 1-ročného kastrovať. Noc bola pre nás strašná nie je naučený byť vnútri a neustále sa pýtal na záhradu. Po asi troch hodinách spánku som ráno išla za ním do obývačky a lahla som si ku nemu chílu bol pokoj ale potom sa nám vyšpinil na dve miesta aj keď býval naučený na mačaciu toaletu. Ráno asi o 6 som ho pustila von keďže nám poničil žalúzie a neustále mňaukal bol nervózny. Teraz si to vyčítam viem, že by mal byť kocúrik aspoň 24 hod. vnútri ale keďže sme museli ísť do práce a normálne fungovať na druhý deňtak sme ho pustili ranku mal už celkom zahojenú. Nemá prosím niekto rovnaké skúsenosti?
Chobot
17.06.15,11:33
U kocúra je zákrok kastrácie jednoduchší ako u mačky. V podstate keď sa kocúr vyspí z narkózy a z únavy, je už schopný pohybu a prijímať stravu. Náš spal len pár hodín, potom sa prebral, trochu bol malátky, ale večer už bol celkom fit. Ranu si síce lízal, ale to je normálne, kým si nezvykne.

Nemusíš sa o neho až tak obávať. Mačky zvyknú útŕžiť vonku horšie poranenia a v pohode sa z toho vylížu. Nemusíš mať obavy alebo výčitky, že si ho pustila von. Nič sa mu nestane, pokiaľ neprelezie k susedovi, ktorý má buldoga. Ak je schopný pohybu, neudržíš ho v pelechu. Je lepšie keď je vonku, v prostredí, na ktoré je zvyknutý, ako vnútri.
Kvaka
17.06.15,11:48
Od veterinára viem, že kocúr môže von v ten istý deň ako bol kastrovaný a mačka môže ísť na druhý deň po kastrácii. Naša mačka pár hodín po kastrácii už skákala zvedavo na stoličku zasunutú pod stolom a druhá mačka zase vyskočila na gauč, nemala problém.
adula222
17.06.15,14:08
Dakujem za odpoved ste ma aspon trocha upokojili.:)
adula222
17.06.15,14:08
Dakujem za odpoved.:)