workohistorik
17.06.15,11:29
Má niekto skúseností s ubytovaním cez Airbnb? Chystám sa so ženou do Anglicka v druhej polovičke júla na dva týždne a hľadal som si ubytovanie cez booking, ale cez airbnb je to oveľa lacnejšie. Len sa mi tam nepáčia podmienky platby - stiahnu ti peniaze hneď ako ti hostiteľ potvrdí rezerváciu a navyše nikde na ich stránke som nemohol nájsť info o tom čo v prípade ak chcem zrušiť ubytovanie. Žiadne info o storne, o tom koľko by sa mi vrátilo. Alebo ak mi môžte poradiť aké iné stránky cez ktoré sa dá nájsť ubytovanie v Anglicku (okrem couchsurfingu - ten poznám), tiež budem vďačný.
jar88
18.06.15,02:51
Nepíšeš kde konkrétne do Anglicka. Ani to, či chceš dva týždne stráviť na jednom mieste, alebo precestovať viac lokalít a prespať na viac miestach.
No a nakoniec, každá ponuka má aj e-mail a ten treba využiť a jednať-komunikovať.
-------------------------------
Postup je taký, že oslovíš viac ponúk. Vyradíš tie, ktoré reagujú neskoro a s ostatnými sa kontaktuješ a dojednávaš. Ak sa nakoniec pre niektorého rozhodneš, dojednáš, tak zaplatíš a dohoda je uzavretá.
-------------------------------
No a s tým platením to je jednoduché.
Ty zaplatíš na airbnb a hostiteľ tie peniaze dostáva cez airbnb, až po tvojom ubytovaní. Pritom aj storno môžeš dojednať, ale to si musí najskôr poskytovateľ nahodiť do systému airbnb. Potom ti to pri splnení dojednaných podmienok vrátia, ale poplatok airbnb (cca 4-10%) im samozrejme patrí a tak im aj zostáva.
-----------------------------------
Môžeš si dojednať (e-mail) napríklad 1 deň pre jedného s tým, že sa možno zdržíš 3 dni. Pritom jeden deň zaplatíš cez airbnb a ostatné priamo do ruky. Aj oni platia poplatky a dane a skoro všetci to robia hlavne pre peniaze.
misoft
18.06.15,12:51
Podobná téma http://www.porada.sk/t258083-skusenost-so-zmluvou-o-prenajme-cez-airbnb.html
Používaj vyhľadávanie a až potom sa pýtaj, ak nenájdeš odpovede.
jar88
18.06.15,14:48
Veď v tej téme je to samá hlúposť. Nikto z nich nevie o čom vlastne píše.
misoft
18.06.15,16:38
Zaujímavé - ty to nevieš - ostatní to pochopili.
Jednoducho - Airbnb nie je dôveryhodná firma. Tam to aj vysvetlili - poukázali i na zahraničné fóra....kde sa ich podvody spomínali.
jar88
18.06.15,18:08
No a keď majú 35 000 000 spokojných ubytovaných ľudí a 1 200 000 rôznych ponúkaných nocľahov, tak aj tak sú vlastne podvodníci?
----------
Pritom tých 35 mil. ubytovaní môže znamenať aj 100 mil. ľudí.
workohistorik
19.06.15,10:51
Tú tému som našiel, ale tá bola skôr o dlhodobom prenájme a podobne ako jar88 som mal tiež pocit, že ako keby každý písal o úplne niečom inom. Ja potrebujem iba tak na jeden - dva dni v jednotlivých mestách, pretože chcem navštíviť viacero miest v Anglicku.
workohistorik
19.06.15,10:54
Chcem ísť do Londýna, Cambridgu, Brightonu (ale tam mám ubytovanie zabezpečené), a Durdle door, Cornwal. Všade sa chcem zdržať tak jeden-dva dni. Dá sa zabezpečiť ubytovanie aj týždeň pred príchodom?
jar88
20.06.15,06:04
Skús napríklad toto:
https://cs.airbnb.com/s/Cornwall--Velk%C3%A1-Brit%C3%A1nie?source=hdr
Následne na mapke môžeš hľadať ďalšie.
workohistorik
02.08.15,15:41
Tak nakoniec som bol cez Airbnb v Anglicku, v troch rôznych mestách a môžem vyjadriť absolútnu spokojnosť. Všetko bolo tak ako malo byť a niekde sme dostali ešte niečo navyše (raňajky). Keď sme museli zrušiť ubytovanie, lebo hostiteľ zistil, že nás môže ubytovať iba 3 a nie 4 noci , tak sme pri Ďalšom ubytovaní dostali bonus, ktorý nám mal vykryť rozdiel medzi cenou, ktorú sme zaplatili pôvodnému hostiteľovi a ktorú sme zaplatili novému hostiteľovi, ktorého sme si museli nájsť. Jediný problém vidím snáď v tom, že sa platí ešte pred príchodom na dané miesto, ale tak zase je to asi o polovicu lacnejšie v porovnaní s bookingom a človek nemá problém nájsť si ubytovanie aj týždeň pred odchodom na dané miesto