Rena
26.10.04,19:11
Podnikateľka chce začať používať na podnikanie osobné vozidlo, ktoré má spolu s manželom v bezpodielovom vlastníctve. V techničáku je uvedený ako držiteľ vozidla jej manžel. Daňovníkom cestnej dane je teda jej manžel. Môže si uplatniť podnikateľka v daňových výdavkoch zaplatenú cestnú daň?
Luna
27.10.04,07:14
Cestnú daň platí držiteľ auta,ten kto je v techničáku.
Yvvetta
27.10.04,08:22
Ja mám takúto otázku.

Zamestnávateľ vyšle zamestnanca na pracovnú cestu. Zamestnanec nepôjde firemným autom ale pôjde autom, ktoré si požičal od svojho kamaráta.
Po ukončení pracovnej cesty zamestnanec vypíše cestovný príkaz.
1. Musí byť v tomto prípade vyplatená cestná daň ?
2. Môže si zamestnanec účtovať aj paušál 6,20 ?
emily
27.10.04,08:25
Cestná daň nemusí byť zaplatená. Paušál si zamestnanec uplatní.
Beata
27.10.04,08:28
Podnikateľka chce začať používať na podnikanie osobné vozidlo, ktoré má spolu s manželom v bezpodielovom vlastníctve. V techničáku je uvedený ako držiteľ vozidla jej manžel. Daňovníkom cestnej dane je teda jej manžel. Môže si uplatniť podnikateľka v daňových výdavkoch zaplatenú cestnú daň?
Podnikateľka si nemôže uplatniť cestnú daň v daňových výdavkoch.
Yvvetta
27.10.04,08:53
Ďakujem emily. Aj ja som to tak vedela, ale niekto ma v tom spochybnil.
Luckasari
27.10.04,09:58
Ja mám takúto otázku.

Zamestnávateľ vyšle zamestnanca na pracovnú cestu. Zamestnanec nepôjde firemným autom ale pôjde autom, ktoré si požičal od svojho kamaráta.
Po ukončení pracovnej cesty zamestnanec vypíše cestovný príkaz.
1. Musí byť v tomto prípade vyplatená cestná daň ?
2. Môže si zamestnanec účtovať aj paušál 6,20 ?
no Yvvetta, nepoteším vás, ale včera som bola na jednom školení, a presne aj o tomto sme sa rozprávali, no a povedali nám, že takémuto zamestnancovi náhrada nepatrí, lebo to auto musí patriť zamestnancovi, nemôže byť požičané

ale ja keď si teraz čítam zákon o cestovných náhradách §7 tak tam sa píše: "Ak sa zamestnanec dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy a náhrada za spotrebované pohonné látky."

tak teraz neviem, alebo to môže byť ešte inde napísané, že to auto musí byť zamestnancove???
klimako
08.03.05,09:44
no ja som bola minulý týždeň na školení o cestovných náhradách a tam to bolo povedané jasne:
zamestnanec dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy a náhrada za spotrebované pohonné látky, takže v zákone sa nikde nepíše o tom, že to musí byť vlastné motorové vozidlo, ale iba cestné motorové vozidlo,
tak podla mojho nazoru - má nárok na 6,20