Tunco
17.06.15,13:58
Akcionári spoločnosti si nosia na preplatenie bločky za parkovné. ide však o parkovné z automobilov, ktoré nemáme v majektu ani v prenájme. Na všetkých firemných autach máme gps, takže nemožno to nikde priradiť. Akcionár donesie bloček za parkovanie na svojom súkromnom aute ale cestovny prikaz nema. Podľa mňa ide o nedaňový náklad. Aký máte na to názor ?
Gabi03
17.06.15,12:00
rovnaký
marjankaj
17.06.15,12:11
A koľko je tých akcionárov? 1000? To všetci nosia bločky?
Chobot
17.06.15,12:26
Nedaňový náklad. U nás všetky náklady súvisiace s akcionármi idú na materskú firmu. Teda okrem pohostenia na dozorných radách a valných zhromaždeniach, to platíme my.
karakul
17.06.15,14:51
Na takto formulovanú otázku nie je možné odpovedať.
Vždy treba skúmať, za akým účelom vynaložili akcionári výdavok.
Ak plnia pre právnickú osobu úlohy a aj keď nie sú k právnickej osobe pracovnoprávnom ani v inom právnom vzťahu, je to možné ich uznať za daňové výdavky.
lacotinka
18.06.15,07:41
Akcionár
a nemá na parkovné ???????????????????????
žgrloš je to

PS
Takéto parkovacie lístky ukladaj "vľavo šikmo dolu" :D = do koša
marjankaj
18.06.15,07:48
A ak ja som akcionárom Slovnaftu, tak im tiež môžem doniesť parkovacie lístky na preplatenie? Že som to nevedel skôr. Určite by som ich nevyhadzoval:eek:
Tunco
18.06.15,12:15
nerozumiem otázke.
Tunco
18.06.15,12:18
V podstate súhlasím, ale nemožno uplatňovať náklady za automobil, ktorý spoločnosť nevlastní, nemá v prenájme a nebol vyhotovený cestovný príkaz a neplatíme za takéto auta daň z motorových vozidiel. Ako odôvodníš uznateľnosť tohto výdavku ?
Tunco
18.06.15,12:19
Tak presnejšie ide o zastupujúcich členov majoritného akcionára. Jednoducho vrcholový manažment väčšinového akcionára prinesie každý mesiac takéto drobné na preplatenie, pretože súvisia s našou firmou. Ale máš pravdu, jednak sú to žgrlovia a jednak si to mohli uplatniť u svojej firmy.