filome555
17.06.15,15:27
Nahlasenie priznania ID zamestnavatelovi - v akom case postacuje o tom informovat mzdarku? Moznosti:
A - musim jej oznamit uz aj to, ze som predvolana pred LPK ? ( toto by som nerada(
B - cakam, ci ma vobec uznaju ID a az vtedy jej to poviem, ( hned po LPK ), hoci este nebudem mat v ruke Rozhodnutie zo SP
C - pockam, az kym mi pride Rozhodnutie zo SP, az potom jej to oznamim, ved az toto je dokaz o tom, ze mam ID.
Staci az bod C ? Totiz by som chcela info, ze som ID, nahlasit co najneskor, ako sa da, lebo som v skusobnej dobe. Ale nechcem mzdarke sposobit problem.
veronikasad
17.06.15,14:53
Jana Motyčková
17.06.15,14:58
Najskôr, keď príde rozhodnutie o invalidite (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť). To ešte nie je priamo ID. Kým žiadne rozhodnutie nie je, nie je čo oznamovať.
filome555
17.06.15,15:09
Dakujem. Ja mam len minimalnu mzdu. Je pravda, ze od r. 2015 su zdravotne odvody z MM nulove, vsak? Takze vypocet odvodov do ZP aj SP pre mzdarku bude aj tak rovnaky, dobre tomu rozumiem? Ci uz budem ID alebo nie?
Jana Motyčková
17.06.15,16:13
Nulove sú, ak si uplatňujete výnimku nedostanete ani o cent viac ako 380 a nemáte neplatené voľno a pod. Ale aj keď sú nulové, mzdárka musí uvádza´t vo výkaze percentá. A máte povinnosť do 8 dní toto zamestnávateľovi oznámiť bez ohľadu na to, či to niečo ovplyvní alebo nie.