wienerisch
18.06.15,11:25
Dobry den.

Chcel by som sa spytat, ako sa da v Bratislave a blizkosti (do cca 100 km) male ojazdene auto v dobrom technickom stave a so zarukou, ze aj pravne je s nim vsetko v poriadku (nie je kradnute, nie je nan exekucia, etc.). Mam zaujem o male auto s nizkymi vykonom motora - zhruba typu Peugeot - 107, citroen 1 alebo 2, opel corsa a pod do cca 5000 EUR. O AAA a podobnych spolocnostiach som sa docital zle skusenosti. Ale dufam, ze existuje aspon 1 spolahlivy autobazar v BA alebo blizkosti splnajuci moje poziadavky.

Vie mi niekto s konkretnymi skusenostami poradit? Rady typu kup od rodiny alebo kamarata su pre mna zial nerealizovatelne.

Vdaka vopred.
draik
18.06.15,12:16
Osobne by som nekupoval cez bazár, ale priamo od vlastníka (jasné, že najlepšie by bolo od toho prvého). Preveriť si všetku dostupnú históriu, angažovať technika, neveriť vyhláseniam predávajúceho a údajom v servisnej knižke, už istejšie by mohli byť faktúry zo servisu či nebodaj pôvodná kúpna zmluva. Problémov s exekúciou sa vyhnete, ak auto prevezmete a zaplatíte až s odhláškou v TP na svoje meno.
lujza.j
18.06.15,12:31
Alebo sa chod popozerat ci autorizovany predajcovia tebou uvedenych tovarenskych znaciek...nemaju vykupene vozidla z protihodnoty....
jslancik
18.06.15,13:11
neexistuje taký bazár, čo by zaručil origo stav či km. Pri vyberaní nikdy nespoliehaj na to, čo je niekde napísané, pretože asi nič z toho nie je pravda. KM - blbosť na 90%. Počítaj so stavom tachometra zodpovedajúcom veku auta - za rok také autá kľudne najazdia 50 - 100 tisíc km. Takže nájsť ročník 2009 s 50k km je na 90% blbosť.
Servisná knižka - s nimi sa robia fakt zázraky. Píše sa tam iba to, čo sa zákazníkovi hodí - t. j. povinné servisné prehliadky.

Stav auta a km si treba overiť v autorizovanom servise pred kúpou podľa VIN. Ak nechce predajca poskytnúť VIN, tak na neho zabudni. Osobne by som bral iba auto, ktoré chodilo do aut. servisu, tam sú aspoň km skoro isté.

Na obhliadku nikdy nechoď hladný, smädný, v strese alebo v časovej tiesni. Alebo pohádaný s manželkou :) Každý predajca to viac či menej využije (v AAA najviac).
Na obhliadku si zober niekoho fundovaného, kľudne si zavolaj nejakého známeho mechanika zo servisu, daj mu za jednu obhliadku 100€.

Dať si doviezť auto zo zahraničia, ktoré si nikdy nevidel, je blbosť.
spajder
26.06.15,11:07
pri takejto veci by som si dal urcite pozor a riesil to cez velky bazar
spajder
26.06.15,11:08
preco? ved to je totalna hlupost? tam nemas absolutne ziadne zaruky nic..
spajder
26.06.15,11:09
frajerka mala najazdenych za 5 rokov 90 000 takze blbost jak blbost :)
jslancik
26.06.15,11:13
pozri, ja som tiež predával v 2015 auto z 2009 so 100% zaručenými 50 000 km... Ale na takú výnimku ťažko natrafíš.
draik
26.06.15,21:24
Jasné, napr. s CCC a ich všetkými "zárukami" ;-)
lujza.j
27.06.15,05:23
"velký bazár" si akurát tak ty...
..určite si treba dať pozor na velký bazár...alebo ako to tu ty a tvoje nicky ...že značkový:D
juraj.be
27.06.15,18:44
Ja byt na tvojom mieste, tak si obehnem vsetky vacsie autobazare v Bratislave, opytaj sa na to co ta zaujima a porovnaj si ceny. Je to asi najlepsie riesenie. Ak by som ti mal poradit, tak najlepsie este zobrat so sebou automechanika, ktory by sa na auto pozrel a poradil ti
juraj.be
27.06.15,18:49
ako pises, ze sa neda verit bazarom, tak sa neda verit ani osobnemu predaju alebo dovozom zo zahranicia. Celkovo kupovat jazdenku je dost tazke
jslancik
28.06.15,05:01
Treba si preverit osobne stav auta co najlepsie. Vobec nebrat do uvahy, co tvrdi predavajuci a servisna knizka. To je vsetko. Ake jednoduche :)
juraj.be
28.06.15,11:20
tak samozrejme, ze rozpravky okolo auta ti narozprava kazdy a aj servisnu knizku si uz vies urobit aku chces :D
mirma
29.06.15,14:33
my sme to s manželom urobili tak že sme prešli bazáre čo sú v okolí, popozerali, vyskušali a potom sme šli ešte so známym čo sa do toho rozumie a kúpili...to je asi najlepšie
mirma
29.06.15,14:34
osobný predaj je dnes úplne zlý, každý chce len zarobiť a odrbáva na čom sa len dá
vlado 33
29.06.15,18:44
Ja by som ti bazár neodporučoval, kvôli navýšenej cene. Žiadne zvýhodnené záruky oproti kúpe na inzerát. Prezrieť s mechanikom stav karosérie, spraviť test motora alebo aspoň EK- cena 20-30€. Je dúfam každému jasné, že je to jazdené vozidlo a potrebuje nejaké tie náklady na údržbu podľa najazdených km. Čapy, rozvody, stabilizátor, silentbloky, tlmiče, prasknutá pružina,,lambda sonda, výfuk. potrubie+tlmiče, katalyzátor atď. Vymenovane sa menia do 250 000 km + ďalšie iné závady. Nezáleží od koho a kde bolo vozidlo kupované. Čím luxusnejšie vozidlo, tým drahšie ND.
lujza.j
29.06.15,18:49
bazár je smrrrť!!!
lukino_B
30.06.15,17:30
nesúhlasím, ja mám z bazáru už tretie auto a doteraz slúži ;) :D ...asi zase niekto kto má skúsenosti píše...
lukino_B
30.06.15,17:32
dovoz by som vylúčil tam je velké riziko kradnutého auta, v nemecku to celkom točia...
spajder
03.07.15,11:37
ano ccc so zarukami radsej ako burane prestriekane od chlapcov z vajnor :)
spajder
03.07.15,11:40
co splietas prosim ta lujza.j?
lujza.j
03.07.15,11:45
V ačkach burane štandard tak netrep....stocene km a pod.,oko vidi....a servis skontroluje historiu....