mango28
25.05.06,18:14
Poradte mi niekto. Som zaciatocnik robim si kazdy den dennu uzavierku na RP. Mam ju 3 tyzdne. Mesacnu mi bude robit uctovnik.
Na zaciatku som mala nulu ziadny vklad, kazdy den pri uzavierke mi ukazovalo len dennu trzbu.Takze hotovost zasuvka bola denna trzba.
Dnes na konci dna sa mi podarilo natukat vklad do RP 50 000,- trzbu som mala 2126,- .Urobila som uzavierku Z mam hotovost zasuvka -47874,-.
Tak som dala vyber 50 000,- . Uzavierku uz nemozem urobit. Skusila som urobit uzavierku v X a mam hotovost zasuvka 50 000,-. Kto mi poradi co teraz?:mee:
Pomoze kazda rada, vdaka
mango28
25.05.06,16:51
Nikto mi nevie poradit?
mango28
26.05.06,04:53
Nikto mi nevie poradit?
sway
26.05.06,05:43
Poradte mi niekto. Som zaciatocnik robim si kazdy den dennu uzavierku na RP. Mam ju 3 tyzdne. Mesacnu mi bude robit uctovnik.
Na zaciatku som mala nulu ziadny vklad, kazdy den pri uzavierke mi ukazovalo len dennu trzbu.Takze hotovost zasuvka bola denna trzba.
Dnes na konci dna sa mi podarilo natukat vklad do RP 50 000,- trzbu som mala 2126,- .Urobila som uzavierku Z mam hotovost zasuvka -47874,-.
Tak som dala vyber 50 000,- . Uzavierku uz nemozem urobit. Skusila som urobit uzavierku v X a mam hotovost zasuvka 50 000,-. Kto mi poradi co teraz?:mee:
Pomoze kazda rada, vdaka

Máš RP cez PC??? , alebo samostatnú???
neviem či si rozumieme, ale RP - eviduje Tvoje TRŽBY, nejedná sa o pokladnňu v účtovníctve !!!
Na RP aspoň ja nerobím vklady a výbery, tie sa robia v pokladni v účtovníctve!
Z toho vyplýva, že stav RP ti VŽDY má dávať tržby len z RP a tá sa prenáša do účtovníctva a potom pokladnica v účtovníctve obsahuje aj tržby z RP aj ostatné pohyby.
príklad:
ja mám analytiku na RP - teda v účtovníctve si evidujem pokladňunasledovne:
1, RP - sem dávam denné tržby - teda vždy je tento podúčet plusový - dá sa to aj v PÚ aj v JÚ
2, pokladňa - firma - účtovníctvo evidujem nákupy, výdaje, príjmy, vklady a výbery z banky - táto pokladňa dáva celkový obraz o stave peňazí, teda zahŕňa aj tie príjmy z RP, ale i ostatné hotovostné pohyby.

koncom mesiaca si porovnám tržby evidované v RP - teda pásku s podúčtom v účtovníctve a tie mi musia sedieť.

S RP Ti musí spraviť poriadok servisný technik, lebo Ti nebudú sedieť tržby na konci roka s obratmi.
no neviem či som to dobre vysvetlila - dúfam áno...;) - taký je môj názor...,
inak už tu o tom bola debata, skús aj vzhľadávač "RP"
mango28
26.05.06,16:24
Dakujem za odpoved,
ja som sa na nej ucila robit len som zabudla ju zapnut do treningoveho rezimu.
Dnes som zase robila uzavierku. a dole na blocku mi ukazuje vklad-hotovost 50 000,-. Hotovost zasuvka 50 000,- + trzba. Keby som dala vyber 50 000,-?
Nevie niekto co to spravi? Bude mi to stale ukazovat na blocku?
lenkak
26.05.06,17:28
Sprav aj tú, a obe sčítaj dokopy.
mango28
26.05.06,18:24
Mam spravit zajtra rano vyber 50 000,- alebo normalne blokovat a pred uzavierkou spravit vyber? Bude mi to tam stale ukazovat?
pedantmk
26.05.06,19:41
O aký typ pokladne sa jedná ?
Predpokladám,že je to elektronická registračná ako EURO a pod.,
len to potrebujem potvrdiť a skúsim poradiť.
pedantmk
31.05.06,17:24
Tak už je to asi vyriešené.
EURO pokladne po uzávierke nulujú hotovosť v zásuvke.
Najlepšie je to opraviť v ten istý deň opačnou operáciou výber-vklad,vklad-výber.Dá sa to aj iný deň a dokopy to sadne,len je to neprehľadnejšie.
Záleží skôr na tom,komu sa pokladník (čka) zodpovedá.