renata
18.06.15,13:07
Ako účtujete doklad z ERP za tovar , na ktorom je uvedené sídlo spoločnosti a IČ-DPH odberateľa ? Ako faktúru (tabuľka B2 KV) alebo ako doklad z ERP (tabuľka B3 KV) ? Ak ako faktúru, čo uvediem ako číslo faktúry ?
marjankaj
18.06.15,11:10
Daj to ako zjednodušenú faktúru. Do B3.

Alebo to chceš dať ako faktúru? A potom doklad o úhrade bude čo???
Žabinka
18.06.15,11:14
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_usmernenia/Nepriame_dane/2014/2014_02_11_Usmernenie_k_vykazovaniu_dokladu_z_ERP_ v_KV.pdf
Faktúra obsahujúca všetky náležitosti podľa § 74 ods. 1 zákona o DPH vyhotovená prostredníctvom ERP, vykazovaná odberateľom:
Odberateľ uvádza údaje z faktúry vyhotovenej prostredníctvom ERP, ktorá má všetky náležitosti faktúry podľa § 74 ods. 1 zákona o DPH, v časti B.2. kontrolného výkazu, ak z tejto faktúry uplatňuje odpočítanie dane v plnom rozsahu alebo v pomernej výške. V časti B.3. kontrolného výkazu by platiteľ dane (odberateľ) uviedol údaje z faktúry vyhotovenej dodávateľom prostredníctvom ERP len v tom prípade, ak by táto faktúra nemala všetky náležitosti faktúry podľa § 74 ods. 1 zákona o DPH a išlo by o zjednodušenú faktúru podľa § 74 ods. 3 písm. b) zákona o DPH.
na bločku ERP sa určite nachádza číslo dokladu, to je zároveň aj číslo faktúry.
marjankaj
18.06.15,11:24
No s týmto ich "vysvetlením" by sa dalo polemizovať.
renata
18.06.15,11:29
Takže ako B2 ? Povinný údaj faktúry je aj poradové číslo . Na bločku je iba číslo pokladničného prijmu.To mám považovať za číslo faktúry, ktoré uvediem do KV ?
Žabinka
18.06.15,11:32
janko, toho, s čím by sa dalo polemizovať v súvislosti s daňovými a inými zákonmi, je veľmi veľa.. ale nič s tým nenarobím.. tiež mi je to divné, ale čo už s tým..
Žabinka
18.06.15,11:35
ja som mala doteraz len jeden taký prípad, orginál dokladu ERP som zaradila medzi došlé faktúry, a prefotený ten istý doklad ako úhradu do pokladničnej knihy.. urobila som ako chceli, a viac som sa tým nezaoberala.. aj vytlačený pokyn z finančnej správy mám priložený..
marjankaj
18.06.15,11:42
No napríklad tam nemá číslo faktúry.
§74/3b sa píše že nemusí obsahovať meno odberateľa. Ale asi aj môže obsahovať. A čo aj je ten údaj neúplný alebo nepresný?
Veď to je jak u debilov. Nejaký debil vymyslí vtákovinu a potom aby to vylepšovali kdejakými usmerneniami.

Keby radšej zabezpečili, aby doklad z ERP bol čitateľný aj po pol roku.
Žabinka
18.06.15,11:44
vitaj na slovensku..:D:cool:
Žabinka
18.06.15,11:45
ale pozrela som pár mojich ERP bločkov, na každom som mala číslo dokladu, tak to je asi považované za číslo faktúry..
marjankaj
18.06.15,11:53
Napríklad taká odťahovka. Vypíše ručne príjmový blok. Nedá tam IČDPH odberateľa. Teda ide o zjednodušenú faktúru? Odberateľ si tam capne doma pečiatku a IČPPH tam je. A teraz ako? Dodávateľ tam IČDPH nemá a odberateľ má.

Alebo si na bloček z ERP bez uvedenia kupujúceho capni svoju pečiatku. A zrazu je to riadna faktúra.
marjankaj
18.06.15,11:55
A tiež hovoríš asi. A ak je tam takýchto čísiel viac?
Ivusik_Pampusik
14.08.15,06:28
Ja pozerám aj na to ako je doklad slovne označený či je tam napísané faktúra alebo nie, ale ak nevieš radšej sa skús spýtať ako doklad evidujú oni. Nám napr. chodí faktúru robená na ERP, ktorú hradíme cez BÚ podľa dátumu splatnosti pritom je to dlhokánsky blok, no má všetky náležitosti klasickej faktúry len neštandardný vzhľad.
Consultix
14.08.15,07:41
Typickym prikladom je jeden nemenovany internetovy obchod so zelenym mimozemstanom s chorymi hlasivkami. Doklad z ERP ma oznacenie faktura, preto to evidujem do knihy prijatych faktur. Uhrada sa riesi vacsinou prevodom, alebo kartou. Ak by bola v hotovosti, tak asi nie je ina moznost, ako to skopirovat a dat aj do pokladne. Zatial nikto nic lepsie nevymyslel. Alebo ano? :)