gispawn
18.06.15,12:33
Chcel som sa spytat, ci to nie je riziko jazdit sluzobnym autom a plnit pokyny zamestnavatela, ked som este neni oficialne v praci?
Taktiez cas od 07:00, do 09:00 nam zamestnavatel nepocita ako odpracovany cas na vyplatnej paske a ani ho nedostaneme zaplateny. Pracujeme denne 10,5 hodiny, ale do vyplaty mame zaratanych len 8 hodin.
Dakujem.
Tweety
18.06.15,10:44
Zamestnávateľ nepostupuje v súlade so ZP.

mona091 (Včera 23:06) ak nahlasi na IP, napriklad aj anonymne, co myslis, ako to dopadne? IP pridu na prevadzku, skontroluju knihu dochadzky, kde hodiny budu sediet a budu v sulade so vsetkym, ak sa budu pytat zamestnancov, ti potvrdia, spravnost nimi podpisanej dochadzky, pretoze sa budu bat o svoju pracu a IP odidu, lebo nic nenajd
No, ak nechcú do toho zapojiť seba( lebo tak im vyhovuje a vlastne ticho súhlasia) alebo IP, tak sa asi nič nezmení.
Musia ale počítať aj s tým. že vlastne na PC riskujú, kedže vlastne ešte nie sú v pracovnej dobe. Pochybujem, že na príkaze je správny čas nástupu na ňu.
mona091
18.06.15,18:10
casty pripad, zamestnavatel zneuziva strach zamestnancov, ktori pracuju neoficialne nadcasy, pretoze ak by sa ohradili, zamestnavatel by si nasiel pricinu na vypoved a vyhodil by ich a rychlo by si nasiel nahradu z radov nezamestnanych, ktori bez frflania budu robit aj neoficialne nadcasy a bez naroku na cokolvek, zial, toto vidim velmi casto, a kedze prace niet, nevidim ani riesenie.
ani inspektorat prace nepomoze, ak nebude mat dokazy. a dokazy nema, lebo dochadzka je napisana tak, ako je, a je to fakt. a svedkovia sa nenajdu, lebo nebudu riskovat svoju pracu. ak by som poradila, aby ste trvali na presnom dokumentovani dochadzky a ostatnych prikazov nadriadeneho, aby ste mali co najviac dokazov, riskovali by ste stratu prace vypovedou zo strany zamestnavatela, no sucasne, bola by tam nadej na vyhru, rozhodnutie je na vas
mona091
18.06.15,18:11
to je jasne, co ale s tym?
arizona
18.06.15,19:56
bud sa ozvat osobne,alebo nahlasit na inspektorat prace-da sa aj anonymne
mona091
18.06.15,20:06
ak nahlasi na IP, napriklad aj anonymne, co myslis, ako to dopadne? IP pridu na prevadzku, skontroluju knihu dochadzky, kde hodiny budu sediet a budu v sulade so vsetkym, ak sa budu pytat zamestnancov, ti potvrdia, spravnost nimi podpisanej dochadzky, pretoze sa budu bat o svoju pracu a IP odidu, lebo nic nenajdu.
kukučka
18.06.15,20:16
A ako vypisuje príkaz na cestu? Hm, taká malá havária s úrazom ráno o ôsmej...
mona091
18.06.15,20:21
viem si predstavit, ze cestaky vobec nemusia vypisovat, a ak nieco sa stane, zamestnavatel ma ciste ruky, dokonca na vine bude pracovnik.

ludia, ktori potrebuju pracu, aby prezili, spravia cokolvek, aby si pracu udrzali, aj ked sami seba poskodzuju, a necudujem sa im,
lapejko
19.06.15,08:19
ako vravia účtovníci, štát je najväčší zlodej, zamestnávať pár ľudí u nás je za trest, absolvovať byrokratickú kalváriu prihlášok, odhlášok a milión ďalších predpisov je neskutočné... Nehovoriac o tom, že takmer 60 % výkonu zamestnanca si štát zoberie-ukradne?! Ľahko sa posudzuje niekomu z pozície štátneho zamestnanca, pričom si tento neuvedomuje, že ho živí súkromný sektor...