jaadriana
18.06.15,12:54
Dobrý deň,
vie mi prosím niekto poradiť ako nastaviť, aby sa mi v bunke A1 pri každej zmene dokumentu automaticky objavil dátum poslednej zmeny?
ďakujem
marjankaj
18.06.15,10:57
A aj čas by si tam nechcel? A ako PC zistí, že tam máš nastavený správny čas a dátum?
jaadriana
18.06.15,11:05
Čas tam nepotrebujem. V praxi by to malo fungovať takto - otvorím excel súbor, vykonám úpravy, zatvorím. Pri ďalšom otvorení budem mať v bunke A1 dátum, kedy bola vykonaná posledná úprava. Ak dokument len otvorím a neurobím žiadnu zmenu, tak tam bude stále ten pôvodný dátum. Asi to vysvetľujem príliš komplikovane, ale veľmi by mi pomohlo ak by sa to nejako dalo nastaviť.
marjankaj
18.06.15,11:12
A niekto chytrý si nastaví dátum z minulého storočia, pomení ti súbor, uloží a dátum vráti naspäť. To budeš kukať na akom PC to urobil v roku 1915.:---
PaloPa
18.06.15,13:28
Dá sa to urobiť makrom nasledovne:

1) ALT + F11 - otvorí editor VisualBasicu (editor makier).

2) Dvakrát kliknúť na "ThisWorkbook" a vložiť tento kód v okne na pravej strane:




Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
On Error GoTo xErr:
Application.EnableEvents = False
Worksheets(1).Range("A1").Value = Now()
xErr:
Application.EnableEvents = True
End Sub



Do bunky A1, v prvom liste zošita, pri zmene vloží akt. dátum a čas.

INFO:
Príklad je urobený vo verzii Excel 2003, pre 2007 a vyššiu treba uložiť zošit ako zošit s makrami, t.j. NejakeMeno.XLSM
jaadriana
19.06.15,04:19
Ďakujem. Mám excel 2010. Otvorila som Visual Basic ale nikde tam neviem nájsť "ThisWorkbook"
jaadriana
19.06.15,04:56
Už sa mi podarilo vložiť kód v okne Visual Basicu ale nefunguje mi to. Netreba to ešte nejako potvrdiť?
marjankaj
19.06.15,09:57
No to musíš vložiť do THISWORKBOOK
alebo TENTO ZOŠIT ak máš slovenskú verziu
Nie do MODULU
jaadriana
19.06.15,11:30
Už mi to funguje :-) Celý problém bol v tom, že keď som klikla na VBA, tak sa mi neobjavilo vľavo okno VBA Project - musela som si to nastaviť v karte View. Dôležité je, že to funguje.