Katka6709
18.06.15,13:26
Ahojte, prosím o radu, už som zúfalá...Dávali sme robiť strechu na novostvbe, strecha je sedlová, plné debnenie, priznané podbitie tatranským profilom...a práve v tom podbití je problém. Nepozdáva sa nám ukončenie podbitia na štítoch strechy. Podbitie končí zároveň s krokvou, okrajová škridla je však ešte vypustená smerom von a vzniká tak akási škára. Problém vidím aj v tom, že tá škára je rôzne dlhá, niekde 5, inde 7 cm. Majster tvrdi, že sa to dorobí spolu s fasádou...Je to v poriadku? Pokiaľ nie, ako by ste to riešili? Ďakujem za odpovede.
Martuk
19.06.15,05:57
tak tu ma napadá takáto vec: na krokvu nabiť obklad s tým, že sa posunie pod škridlu, tým to zakryješ. Môže však vznikúť taký problém, že ak vzdialenosť od spodku škridly po spodok krokvy nie je rovnaká, tak môže byť problém, ako tam ten obklad dostať, aby to bolo jednak účelné a jednak pekné. Čo sa týka toho, že majster to dorobí spolu s fasádou, tak aj to je jedno riešenie, skrátka sa mu nechce dvakrát stavať lešenie (nenapísala si, ako dlho je urobená strecha a kedy sa bude robiť fasáda), keď bude stavať lešenie, aby dorobil fasádu, tak potom spraví aj toto. Toť môj názor.
Katka6709
24.06.15,09:44
Ďakujem za odpoveď, snáď sa to tak podarí.