mediastore
18.06.15,18:33
Zdravím,nikde som nevedel nájsť odpoveď na jeden účtovný prípad.


JCD sme zaúčtovali v Omege automaticky v okruhu CD,medzitým špedičná spoločnosť po 10 dňoch nám poslala faktúru kde vyfakturovali sumu JCD-ka,lebo to zaplatili namiesto nás.
Teraz figuruje záväzok pre colnicu a takisto aj smerom na špedičku. Určite je na to riešenie interným dokladom a preúčtovaním,ale potreboval by som s tým pomôct. Nesedia záväzky ani saldokonto :(


Za každú cennú radu Vám vopred ďakujem. :)
Tweety
18.06.15,16:35
Jednú faktúru musíš teda vystornovať. Nárok na odpočet dph máš tiež len zo zaplateného CD.
mediastore
18.06.15,16:50
Nemôžem,lebo jeden daňový doklad je originál JCD,ktorý som zaúčtoval podľa dátumu vystavenia colným úradom a druhý doklad je faktúra od špedičky ktorú musím zaplatiť lebo oni zaplatili za nás clo a DPH.
Tweety
18.06.15,16:52
Nemôžeš o jednom účtovnom prípade účtovať dvakrát.
mediastore
18.06.15,16:57
O.K. ďakujem,nejaké riešenie na mieru?
Tweety
18.06.15,17:00
ved som napísala, jednu musíš vystornovať
mediastore
18.06.15,17:15
ďakujem ešte raz,vedela by si mi prosím ta poradit ktorú a ako mám vystornovat?
mediastore
19.06.15,18:11
Tweety,ponúkala si riešenie a nedotiahneš to dokonca.... radíš ale v tomto prípade asi vysoko neprofesionálne... ako môžem niečo vystornovať v tomto prípade???
globalpartner
20.06.15,05:09
JCD voči colnici by som vystornoval, je prílohou faktúry od špedičky, ktorá Vás zastupovala predpokladám na mandátnu zmluvu. Pri úhrade a zaučtovaní tejto fa by som ju rozčlenil ak teda je tam okrem JCD a zaplatení colného dlhu aj niečo iné- služby špedičky, zastupovanie v colnom konaní a pod.