timejka200
19.06.15,07:33
firma ktorá vlastní reštauráciu zakúpila projektor na premietanie a to na účely ak sa budú konať svadby nejaké akcie v reštike. Môžem ho normálne zaradiť do majetkua uplatniť dph? lebo na faktúre je napísané : Daný výrobok sa nesmie používať na podnikat. účely ...trochu nechápem
zlatica76
19.06.15,09:50
Vo všeobecnosti - zakúpený projektor by som do majetku dala, na základe napr. spokojnosti zákazníkov by som daniarom dokazovala, že sa mi zvýšili tržby (lebo dôkazné bremeno je na tebe).

Tá vetička - nuž, je potrebné sa spýtať obchodníka, čo tým myslel. Môže to byť napr. tak, že ak zistí, že sa použil na podnikateľské účely, tak ti padne 2ročná záruka (tá totiž neplatí medzi firmami). Lebo projektory majú obmedzenú životnosť, a tým, že ho budeš nadmerne zaťažovať, tak je väčšie riziko že "kazíttko" sa aktivuje skôr :)

Takisto to môže mať súvis s autorskými právami - asi by som nenápadne pozisťovala na SOZA, že čo za poplatky ťa čakajú....
timejka200
21.06.15,17:22
fuha jeden projektor a tolko okolo toho :) ja som ho zaradila :) ked prídu na kontrolu je to namontované v rešitke :)