slavkasami
19.06.15,11:43
Pracujem v jednej nemenovaj firme a nemozem si vziat priepustku k lekarovi bez toho ,aby som prisla o dochadzkovy bonus. Niekde som citala ze mame narok na 7x navstevu lekara, + 7x navstevu lekara s dietatom.
Viete mi povedat aka je skutocnost podla zakona , alebo natoto zakon nieje??
Tweety
19.06.15,09:45
Platí § 141 ZP ale zrejme máte smernicou upravené bonusy za čisto odpracovaný čas. Takže ak je preplatený ( priemerkou) potom sa kráti aj bonus, to je logické a nie je tým nič porušené.
Xanti
19.06.15,09:46
Ved je to bonus, to dáva zamestnávateľ ak chodíš do práce a nie po lekároch. Ty máš právo chodiť po lekároch ... ale prichádzaš o zvýhodnenie. Je to motivačný prvok zamestnávateľa aby ludia pracovali a nie sedeli u lekárov.
ivka70
19.06.15,09:46
Zakonny narok je, pozri ZP, par 141
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2015-a.html#141

Ale: zamestnavate. ma pravo stanovit pravidla na premie a odmeny tak, ako uzna za vhodne, aby motivoval zamestnancov nezneuzivat tieto naroky.

Ak mate stanovene nieco, co sa vola dochadzkovy bonus, je vysokopravdepodobne, ze ho zamestnanec dostane v pripade, ked cely mesiac odpracuje.
slavkasami
19.06.15,10:12
mne nejde o to vysedavat po lekaroch ale o princip. Nakolko v byvalej robote to takto fungovalo. Nechapem ak mam dieta chore alebo idem k zubarovi mam prist do dochadzkovy bonus alebo si vziat dovolenku.
ivka70
19.06.15,10:15
Co je na tom nepochopitelne? Tvoju navstevu lekara plati zamestnavatel. to, co musi navyse zaplatit za tu navstevu, musi usetrit niekde inde. Preto si vymyslel bonus v mesiacoch, kedy ti navstevu lekara platit nemusi.
Normalny a pochopitelny a jasne definovany bonus.
Je na tebe, ci sa rozhodnes radsej zobrat dovolenku, a neprist o bonus alebo ten par. 141 vyuzijes.

Inak, nie je jediny zamestnavatel, ktory ma takto bonus definovany, bezne sa vo vyrobnych podnikoch definuje. Keby si vedela, kolko ludi zneuziva "paragrafy", vedela by si, preco to zamestnavatelia robia.
slavkasami
19.06.15,10:23
je to mozne no ja nemam dovod to zneuzivat a nevedela som ako to funguje.. Preto som napisala ze v byvalej robote to tak fungovalo. Ja som v dnesnej robote uplne spokojna. No je mi jasne ze je kopec ludi ktory taketo veci zneuzivaju.
kopretinka
19.06.15,10:42
a koľko je firiem,ktoré bonusy ani nedávajú tak buď rada,že vôbec nejaký máš.