kopretinka
19.06.15,11:35
otec (80r.) asi pred mesiacom spadol a okr. iného si doudieral nohu.predkolenie.
malá tržná rana,krvácalo to,dala som mu na to ľad a potom framykoinový zásyp a obväz.
Vyzeralo to,že sa to hojí,modriny tam boli,ale tá rana vyzerala v celku dobre.zahojená
Dneska sa mi priznal,že je to zlé,že pred dvomi týždňami bol u doktorky a u chirurga na preväze,že je to hlboké.Zakázal mu anopyrin,bol úplne zhrozený,že berie denne 100-vku,to mal predpísané od obvodnej.
Nechápem to,že skoro zahojená rana sa otvorila a až takto.....okrem toho má nohu opuchnutú a predkolenie celé modré......ale podľa chirurga sa to zlepšuje. :eek:
Má si to iba preväzovať a sypať tam framykoin........
Čo by sa ešte dalo? Otec odmieta všetko,čo nie je z lekárne......
ivka70
19.06.15,09:44
Anopyrin zabranuje zrazaniu krvi, zabranuje tvorbe krvnych dosticiek a malo to teda vplyv na hojenie rany.
Ak ma otec nebodaj este cukrovku (starecku), tak je to este horsie.

Framykoin je antibiotikum, a prasok pomaha zatvarat ranu, tazke ten by som nemiesala s nicim. Ak by ho nemal, tak repikove odvary su fajn.
Nasadte mu vitamin C, ktory spevnuje bunky a zabranuje krvacaniu, kludne s dlhodobym uvolnovanim, alebo 3x denne mensie davky (ale viac ako 1000mg denne zmysel nema, organizmus prijme len tolko, kolko potrebuje) a dajte tomu cas. Ten by mal pomoct aj na vstrebanie tej modriny.
willma
19.06.15,09:48
píšem zas a opäť - skorocelové listy sú malý zázrak prírody a teraz ich je všade dostatok - takže skúste ho presvedčiť, že síce to nie je z lekárne ľudskej ale Božej :) je možné, že ho bude v rane šklbať, ale treba vytrvať a ranu preväzovať aspoň 3x denne.
Peggynka
19.06.15,10:01
Nebolo to dobre vyčistené,rana sa uzavrela a hnisala zvnútra.Pozri tu:http://www.hojenieran.sk/o-liecbe-ran
Zožeň si Tegaderm film náplaste od fy 3M (priesvitné) a dezinfekčný roztok a masť Betadine.Po vyčistení nanes masť a prelep náplasťou.Akonáhle masť pod náplasťou zožltne,treba vymeniť.Zdĺhavá a drahá liečba,ale zdá sa mi,že lekár to odflákol,lebo sa to môže zvrtnúť na veľký problém.Ja by som zašla za iným lekárom (chirurgom), tí majú aj sestry špeciálne školené v ošetrovaní rán.
Po zlepšení môžeš pokračovať Hemagelom /Unigel,s tým som mala veľmi dobré výsledky,lenže...finančne som to nezvládala (100g = 60€):eek: + náplaste,dezinfekcia,lieky,rehabilitácia...za 5 rokov dosť.
lujza.j
19.06.15,10:13
http://najmama.aktuality.sk/clanok/229099/med-a-propolis/
Skus natriet medom a zaviazat....mojho mechanika otec-vcelar skaredy uraz na nohe rana sa nehojila...po lekaroch chodil.....nakoniec natrel agatovym medom...a nohu si "zachranil"....
jslancik
19.06.15,10:13
okrem ostatných rán treba mu dať ešte skontrolovať cukor, také dlho sa hojace rany sú klasický príznak cukrovky. Ale to asi viete.
Dáša_
19.06.15,10:37
voľakedy tu bola jedna téma, možno aj viac - tuším alabut si porúbal nohu a liečil sa sám, s radami BXLmiami - skús pohľadať. tam bolo veľa rád aj konkrétnych lekárenských prípravkov

aha, tak tému som našla, možno tam niečo najdeš http://www.porada.sk/t169279-sekera-v-nohe.html
arizona
19.06.15,11:11
Skuste umyvat praslickou rolnou a veronikou lekarskou. Ratlinky zaparit,nechat vyluhovat a ranu zlahka preplachovat. Ostatne bylinky,co zostanu po vyluhu mozete dat do gazy a prilozit na ranu ako obklad.
Pri spanku,alebo pri oddychovani v posteli dvihat nohy vyssie. Pouzivat ponozky bez gumiciek,aby noha bola volna

Z lekarne pomoze aj Betadinova mast-pozri letak https://www.mediexpert.cz/p/betadine-mast-20-g/
kopretinka
19.06.15,20:26
skúsim aj ten c-vit.,ďakujem
kopretinka
19.06.15,20:44
kopretinka
19.06.15,20:45
dík,kuknem aj tam....
kopretinka
19.06.15,20:46
to bol môj prvý nápad,ale nechcem med z obchodu,ale od včelára....
kopretinka
19.06.15,20:50
myslím,že cukrovka by sa už nejako prejavila,či?
marjankaj
19.06.15,21:04
No zlé hojenie rany je tiež jeden z príznakov(prejavov) cukrovky.
kopretinka
19.06.15,21:17
to viem....
Peggynka
20.06.15,06:27
Priamo do rany,môžeš skúsiť aj Inadine ,takto funguje: https://www.youtube.com/watch?v=yZJhJDz_xt8
Neviem,ako tá rana vyzerá a v akom je štádiu.Ja by som ti doporučovala zohnať odborníčku (napr. ADOS ich má),lebo to je hotová veda.Napr. Betadine/Inadine sa nedoporučuje pacientom s ochorením štítnej žľazy.Ošetrovanie rán by som prenechala odborníkom.Mňa to učila dcéra,muž bol diabetik - o to to bolo ťažšie.
Terezia13
20.06.15,07:15
ak to má na predkolení, mohol sa mu vytvoriť aj Bercov vred - je to ťažko liečiteľné skôr udržiavateľné. Ak si udrel žilu, bude to asi toto. Nie je to v pravom zmysle vred, je to mokvajúca, dlhodobo otvorená boľavá rana, noha v okolí opuchnutá, modrá
pozri toto:
http://www.orin.sk/choroby-a-liecby/choroby-prekrvenia-koncatin/bercove-vredy/
lujza.j
20.06.15,07:40
posledne točený med -agát/2týždne dozadu/.....som si dávala na čelo...mala som tam dobík:)
pozor aj včelár vie ofajať....najlepšie ak ho niekto z okolia pozná....
teraz fičí med z ukrajiny....:(je lacný.....oni liečia včelky látkami,ktoré sú u nás zakázané....
jslancik
20.06.15,08:31
predpokladám, že ho sledujú na cukor, to by mal byť štandard v tom veku, nie?
arizona
20.06.15,10:55
Najistejsiu odpoved da samozrejme lekar,ale take laicke vysetrenie sa da urobit aj doma: zvyseny pocit smadu,chory castejsie pije,mava sucho v ustach,zle hojace sa rany na kozi,kysly zapach potu,moze mat bolesti brucha po zjedeni sladkych pokrmov a pod.
Peggynka
20.06.15,11:02
Aj zhoršené videnie...že "sledujú"...je to individuálne,záleží od obvoďáka,aký je.Je chybou,že sa zrušili tie povinné prehliadky (lebo peniaze).
bettylou
20.06.15,13:03
salvia
kopretinka
20.06.15,14:17
tohoto sa najviac bojím ..............
mahony1
21.06.15,15:38
Moja znama pracuje vyse 30 rokov v nemocnici na chirurgii a na otvorene a zle hojace sa rany pouzivaju višněvského balzam. V lekarni ti ho vedia namiesat.
Kvaka
21.06.15,15:45
Dakedy dávno som bola na jednej prednáške p. Gašpierika a ten radil na čierne nohy aj na bércov vred dať cez deň gázu, namočenú v jablkovom octe a na noc gázu namočenú v baldovskej vode. Niečo ako živá a mŕtva voda?
Dav
21.06.15,16:07
repík, a z lekárne - kúpiť koloidné striebro a natierať.
terezamaria
21.06.15,16:23
Na otvorené rany je vynikajúci odvar z bodliaku kráľovského, povariť 2 - 3 minúty, nechať vychladnúť a vlažným omývať ranu, nechať uschnúť a prekryť obväzom.
buchač
21.06.15,16:44
Opuch a modrinu neriešim, to je normálna reakcia organizmu na ten pád a udretie sa.
Ale ten zvyšok ja vidím ako problém u lekára.
Ak zistil pri preväze, že sa rana otvorila a zapálila, tak mal nasadiť ATB. Že otec nechodil na preväz pravidelnejšie a v kratších intervaloch, tak to je zarážajúce. Lebo pri tak vysokom veku by sa aj patrilo...
Nespomínam, že pri zapálenej rane sa zvykne dávať drén na odvod tých prebytočných tekutín a prípadného hnisu.

Otec odmieta všetko mimo lekárne...no to je síce pekné, no v lekárni je dostatok produktov na takéto účely.

Tiež je otázne (nevidel som zmienku), že ako otec dodržiava liečebný proces. Pri takomto poranení (je síce malé, ale vek je vek) by mal byť otec v kľude. Ak je vitálny, tak nástojiť na nejakom kľude.

Schválne sa nezmieňujem o prípravkoch, ako vravím, je ich habadej...a nie každému pomôže všetko rovnako, je potrebný individuálny prístup.
No zo skúseností (jaziev mám habadej) platí vo všeobecnosti jedno...a to je príroda ako taká...to jest v čo najväčšej miere nechať ranu na vzduchu (nie na slnku). Ranu cez deň nechať dýchať a na noc dať nejaké krytie.

Ale zopakujem ešte raz....rany u starších sa hoja oveľa horšie ako u mladších, tu je potrebná aj trpezlivosť.
willma
21.06.15,16:49
práveže otec odmieta všetko čo NIE je z lekárne - aspoň tak to písala kopretinka :)
buchač
21.06.15,16:58
Hehehehe...dumal som dobre, no zle som písal...
Viď druhú časť vety...;)

Idem opraviť.
kopretinka
21.06.15,18:07
otec dodržiava liečebný režim,tak ako mu nakázal doktor,väčšinou leží a nohu má vypodloženú,má aj ATB
BXLmiami
22.06.15,06:52
Toto nie je dobrý nápad
lujza.j
22.06.15,06:58
Nie je to na vytahovanie hnisu ..iba?!..lekaren skusim..ci mi ho "uvaria"...vzdy som ho mala doma...posiel a uz nie je....
Pozor...prenikavo vonia....
BXLmiami
22.06.15,07:12
V tomto veku je kľúčový stav ciev na nohách a je vhodný pohyb.Nezostať ležať.
dusansl
13.07.15,07:53
Dobrý deň prajem,
je evidentná snaha čitateľov poradiť, hoci neviem....
O stave poškodeného miesta nepíšete mnoho, preto odporúčam ranu zbaviť nekróznych častí, ak také sú. je to nepríjemné ale nevyhnutné. dobré je ju dezinfikovať mŕtvou vodou , jej aplikovaním priamo do rany a nechať ju pôsobiť aspoň pár minút. Záverom priamo do rany nasypať prášok Chitosanu , prekryť sterilnou rúškou a jej okraje prelepiť leukoplastom, a ponechať voľne prístupné prúdeniu vzduchu.
po 12 hodinách ranu odokryť, priamo do nej aplikovať živú vodu( čo najsilnejšiu koncentráciu) a nechať ju schnúť voľne prístupnú prúdeniu vzduchu.
Po tom keď rana bude už len vlhká do nej opäť aplikovať jednu kapsulu Chitasanu.
postup opakovať do zacelenia rany.
Tá sa po krátkom čase zhojí a zacelí kozmeteicky bez viditeľnej jazvy.
Dušansl
kopretinka
13.07.15,12:09
neviem,kde by som zohnala tú vodu.......hľadala som googlom,ale nedá sa to kúpiť,nenašla som nič.
Otec berie na vedomie iba to,čo mu tam dá lekár........3x do týždňa chodí na chirurgiu na preväz,brali mu z toho vzorky,takže teraz berie už tretie atb.
kopretinka
13.07.15,12:11
lekár mu zakázal pohyb,mal by ležať a nohu mať vyvýšenú. Zo začiatku aj ležal,teraz chodí po byte normálne,3x do týždňa ide na preväz,aj sa hnevám,že toľko chodí....takže neležať? Normálna aktivita?
viktorviktor
13.07.15,12:42
keď sú v rane nečistoty, je každá liečba na zahojenie neistá /vždy sa to zbiera, mám svoje skúsenosti/, o živej vode a ako sa dá vyrobiť daj hľadať - ako vyrobiť živú vodu -
buchač
13.07.15,13:20
Stále platí druhá veta v mojom príspevku.
kopretinka
13.07.15,13:42
naozaj nemám tisíce na nejaké prístroje :eek:
BXLmiami
14.07.15,05:10
Nie normálna,kľudovejšia ale pohyb môže byť,udržať nohu v cirkulácii.Ked sedí alebo leží noha hore.Ale pozor,toto platí vtedy ked tam nie je riziko trombozy prípadne zápal atd-toto sa internetom posudiť nedá.Tu môžem napísať len všeobecne a to je dôvod,prečo lekárov štve internet.V medicíne 1+1 je málokedy 2.
bettylou
05.08.15,03:47
napredkolení je koža a potom skoro hneď kosť alebo to má tržnú ranu zboku do svalu?
dobrava
05.08.15,06:07
Takže vzorky zobrali? To je dôležité, pretože sa ukáže, či to je "negatívne" alebo "pozitívne", myslím si /píšem z vlastnej skúsenosti/, že tam už kadejaké mastičky nezaberajú, že je to iba zbytočné predlžovanie, podľa výsledkov vzoriek sa ukáže, či je potrebná radikálna liečba, alebo nie /bodaj by to bolo - že netreba .../
kopretinka
05.08.15,06:43
mal tam niečo,takže dostal atb.podľa toho...čo myslíš pod radikálnou liečbou?
kopretinka
05.08.15,06:45
chitosan je výživový doplnok,to sypať do rany?
kopretinka
05.08.15,06:46
spredu,hneď kosť.......
dobrava
05.08.15,08:14
Pod "odobratím vzorky" som myslel odobratie na "onkomarkery", či to náhodou nie je zhubné a pod radikálnou liečbou som myslel ožarovanie /v prípade, ak to bude pozitívne/. Nechcem však nič privolávať, bodaj by to takto nebolo ...
kopretinka
05.08.15,09:46
ee,vzorky na bacily....
Terezia13
31.03.19,18:39
ulenka toto je už stará téma
Mila123
31.03.19,21:09
bola som na prednáške, lekár - chirurg vravel, že vitamín C je úžasný, otázka znela v čom? čo telo nespotrebuje ide von, teda on taký drahý moč neprodukuje (nečúra), lekár nekupuje vitamín C v tbl.,,,,,