Sona61
19.06.15,15:35
Dobry den, potrebujem poradit, som po dlhodobej PN,bol mi priznany plny ID, nemam o tom este doklad , ako mam ukoncit PP, aby som dostala odstupne aj odchodne? Momentalne cerpam staru dovolenku, ku koncu mesiaca by malo dojst k ukonceniu PP. Jedni mi vravia, ze mam dat ja vypoved dohodou podla paragr. 63 1c, druhi zas, ze vypoved mi ma dat zamestnavatel..poradte,prosim..
ivka70
19.06.15,19:07
Priznanie invalidneho dochodku nie je dovodom na ukoncenie PP.
Ak tvoja diagnoza neumoznuje, aby si dalej pracovala na svojom pracovnom mieste, treba poziadat pisomne zamestnavatela s posudkom od odborneho lekara, o preradenie na ine vhodne miesto. Az ked ta do 15 dni nepreradi, mozes dat vypoved alebo sa dohodnut na ukonceni PP alebo dostat vypoved zo zdravotnych dovodov s prislusnymi narokmi.
Sona61
23.06.15,07:03
Dakujem za info, podla mailu od zamestnavatela pre mna inu pracu nemaju..zamestnavatel chce so mnou ukoncit PP k 30.6., ponukol mi 2 moznosti ..bud donesiem posudok ..a potom podla par.63 1c, s odstupnym, alebo podla par.60 bez odstupneho. Nemame kolektivnu zmluvu, sme mala firma.Kto mi moze vystavit posudok? Aj obvodny lekar? Mam aj inu moznost..?
ivka70
23.06.15,07:25
ZP hovori o lekarskom posudku:
c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,

Informuj sa kludne u obvodneho, ci ti ho vie vystavit on alebo ta posle za odbornym lekarom, kde sa liecis na to, na co ziadas ID.

Inu moznost? Nastup spat do prace bez ukoncenia PP.

Ak ti ID schvalia nad 70% a kedze si ziadala este pocas trvania PP, dorucis tieto informacie zamestnavatelovi a odchodne ti vyplati aj po skonceni PP.