samsung19741974
19.06.15,16:05
Zdravím, rád by som chcel stavať RD, a mám otázku ohladne stavebnej čiary. Je možné posunúť RD o 2metre dozadu od stavebnej čiary, ak ostatné odstupové vzdialenosti (zlava, sprava, zozadu) sú dodržané. V územnom rozhodnutí nie je nič , len v grafickej prílohe územného rozhodnutia je zakreslená stavebná čiara 6m od cesty .... ďakujem
Chobot
19.06.15,22:15
Dozadu posunúť môžeš. Bližšie k ceste na menej ako 6 metrov nemôžeš umiestniť stavbu.
samsung19741974
20.06.15,03:54
Ano, to iste sa domievam aj ja. Ale na stavebnom urade je jedna pani uzasna p. Suverikova (LM), a ta robi problemy. Vraj vsetky domy musia byt v rade na jednej ciare. Uz som bol na MU aj po uzemne rozhodnutie, a tam je pisane, len to, ze treba dodrziavat ulicnu ciaru (co chapem, ako neprekracovat smerom k ulici) a odstupove vzdialenosti medzi domami a okrajom pozemku (3 a 5m). Ako to vysvetlit tej pani na stavebnom urade ? Napisala mi, ze mi neschvali stavebne povolenie ak RD bude zakresleny na 8m ciare od cesty - pozemku ??? ..... Normalne rozmyslam, ze ak mi neschvali stavebne povolenie, mozem sa odvolat, ale asi to dam na sud a budem to riesit zalobou proti mestu ....
Peggynka
20.06.15,07:52
samsung19741974
20.06.15,07:57
dakujem, no presne toto som uvedenej pani poslal, ako definiciu stavebne ciary, no neakceptuje to vobec. Dokonca som na nu podal staznost na MU u prednostu mesta, ze nekompetentne pristupuje k uvedenej problematike, ohladne osadzania stavieb.
Peggynka
20.06.15,08:03
Obráť na na krajský stavebný úrad a jej naznač,aby neprekračovala svoje právomoci,že sa budeš brániť aj na súde.
samsung19741974
20.06.15,12:25
Dakujem za radu, skusim im v pondelok zavolat na Zilinu, na Krajsky a spytam sa, ci im tu ziadost o vyklad uzemneho planu staci poslat e-mailom, alebo postou. Neverila by si, ake je jednanie tu v LM. Ked som ziadal, tu pani, aby mi ukazala uzemne rozhodnutie, tak ma poslala za hl. architektkou a ta mi povedala, ze ho nema, a mam ist opat za tou pani. Ona ho nemala tiez a nakoniec som 15rocne rozhodnutie nasiel v jednom archive mestkom. ale vies co vsetko som podstupil ...... chodil som na zivotne prostredie, za poslednych 15 rokov sa pri reorganizacii st spravy kadeco postracalo, a nakoniec po 3 hodinach hladania ho nasla jedna pani v archive pod uplne inym menom ......
samsung19741974
22.06.15,06:25
Dobry den, volal som na Krajsky stavebny urad, povedali mi, ze oni sa vyjadruju len k odvolanian (zamietnute stavebne povolenie) ... totalna byrokracia. Nikde nie je napisane a ani v zakone definovane, co to ta stavebna ciara je a hlavne, ze mame stavebny zakon .... Napriklad ked clovek robi autoskolu, vo vyhlaske je jasne napisane, co sa rozumie pod motorovym vozidlom. Ale stavebny zakon, to je bordel, byrokracia, uplatky ....
Peggynka
22.06.15,06:53
Tak takto:ak mi úradník niečo tvrdí,musí mi to ukázať v zákone,podľa ktorého je povinný rozhodovať.Stavebnú a uličnú čiaru rieši Vyhláška 55/2001,kde je v §13 ods.5) jasné definované,čo musí obsahovať územný plán obce:
5) Zastavovacie podmienky na umiestnenie stavieb na jednotlivých pozemkoch určujú
a) umiestnenie stavby na pozemku a určenie polohy stavby na pozemku, najmä vymedzenie hranice na umiestnenie stavby, uličnej a stavebnej čiary, stanovenie hĺbky, šírky a výšky zastavania (podlažnosti) vo vzťahu k úrovni terénu a napojenia stavby na možnosti prístupu z miestnej komunikácie alebo účelovej komunikácie, k hranici susediacich pozemkov, k umiestneniu verejného technického vybavenia územia, k existujúcim stavbám a plochám zelene
A čítaj aj tu:http://www.uzemneplany.sk/zakon/regulativy-v-sucasnom-a-v-pripravovanom-stavebnom-zakone
samsung19741974
22.06.15,06:56
poprosim, nechas mi e-mail, napisem ti emailom a zaslem prilohy, dakujem
Peggynka
22.06.15,07:29
Skús sa skontaktovať s autorom územného plánu :)
Chobot
22.06.15,08:43
TAk máš na výber 3 možnosti:

1. Posunúť dom na stavebnú čiaru.
2. Nejako "presvedčiť" pani na stav. úrade, aby ti to povolila.
3. Nechať, nech ti zamietne návrh a odvoláš sa na vyššiu inštitúciu - na kraj.
Peggynka
22.06.15,08:56
Hmm..."presvedčiť" :D
samsung19741974
22.06.15,09:04
... este je tu 4 moznost, ponuknut jej uplatok a pri preberani, nech ju zbalia kuklaci .... viacej skodit nebude
Peggynka
22.06.15,09:12
Nie,to je tá druhá možnosť s bonusom :D