Corina
26.05.06,07:04
Na zásobách sme zistili, že počas týchto daždivých dní
nám pretiekla strecha a voda nám poškodila niektoré zásoby v sklade.Skladové priestory máme v prenájme.Škodu sme si chceli uplatniť v poisťovni, no na tento druh škody nemáme uzavretú poistku, takže náhrada škody nebude.Od prenajímateľa škodu nebudeme požadovať.
Bude škoda daňová, či nedaňová v zmysle §19 ods. 3 písm. g.
Nie som si istá.Je to vlastne škoda ktorú sme si nezavinili.
Ďakujem
renča1
26.05.06,06:11
Pôjde o daňový výdavok podľa § 19. Musíte sa však preukázať , že škoda bola naozaj zavinená v dôsledku živelnej pohromy / išlo by o : doklad o nahlásení do poisťovne, foto, atd…/ Nie je podmienka že musí byť daňovníkovi vyplatená náhrada škody od poisťovni.
Corina
26.05.06,06:16
No áno lenže do poisťovne sme to nahlásili len telefonicky
a nemám teraz doklad, lebo oni najskôr telefonicky zisťujú
okolnosti než prídu.A foto si máme urobiť my ako firma či z poisťovne. No nezdá sa mi to
renča1
26.05.06,06:26
No áno lenže do poisťovne sme to nahlásili len telefonicky
a nemám teraz doklad, lebo oni najskôr telefonicky zisťujú
okolnosti než prídu.A foto si máme urobiť my ako firma či z poisťovne. No nezdá sa mi to

Trvala by som na tom, aby mi z poisťovne dali doklad, ktorý by nasvedčoval o tom, že naozaj prišlo k živel.pohrome, foto si urobte aj vy alebo poisťovňa. Treba sa dohodnúť s poisťovňou nech vám dajú aspoň nejaké potvrdenie, že škoda bola hlásená. Musí ísť o preukázateľný a hlavne dokazateľný výdavok, ak ho dokážete fotom alebo dokladom od poisťovni, nemáte prečo zapochybovať a pôjde o riadne daňovo uznaný výdavok podľa § 19. Ved riešime tu daňovo uznateľný výdavok a nie zdaniteľný príjem od poisťovni.
renča1
26.05.06,06:29
Prenajímateľ má určite svoj majetok = skladové priestory poistené a určite to bude hlásiť na poisťovňu. Poprosila by som ho tiež o doklad ktorý by nasvedčoval o tom, že hlásil živel.pohromu a to v prípade ak by sa to nedalo cez poisťovňu. Zmluvu máte s prenajímateľom uzavretú čo nasvedčuje o tom, že naozaj máte v prenájme skladové priestory.