nikushka14
19.06.15,17:07
Dobrý deň, prosím Vás čo mám robiť. S manželom sme rozvedený 5 rokov. Jeho družka s ktorou žije, preberá posledné 2 roky moju poštu, otvára ju a číta. Poslednú dobu začala preberať aj zásielky, ktoré sú určené do vlastných rúk. Trvalý pobyt na tej adrese už nemáme, ale bývame stále na tej istej ulici tak sa vždy stane, že nejaká pošta skončí v jej rukách. Som z toho zúfalá, neviem ako postupovať. Ďakujem za každú Vašu radu.
misoft
19.06.15,15:16
Skontrolovať (overiť), či odosielateľ píše teraz aktuálnu adresu. Ak áno = smer Slovenská pošta a dvihnúť im mandle!

Pokiaľ pokiaľ sa jedná o zásielky do vlastných rúk - spustiť na pošte riadny binec - tieto zásielky sa totiž musia doručiť po overení príjemcu. Ak to doručovateľ/ka nerobí, porušuje prinajmenšom smernice SP, nakoľko zásielky do vlastných rúk sú často úradné zásielky.
Tweety
19.06.15,15:16
Napíš list Slovenskej pošte aby zásielky určené pre Teba ,doručovala na správnu adresu.
A konkrétne aj sťažnosť na doručovanie zásielok do v.r.
marjankaj
19.06.15,15:23
Ak má družka rovnaké meno ako exmanželka(čo sa stať môže a ak by sa zobrali, tak pravdepodobnosť sa patrične zvýši), tak s tým poštárka nemôže nič robiť. Len odovzdať adresátovi jeho zásielku.
Tweety
19.06.15,15:24
myslíš si, že lovil v rovnakých vodách?
pravnydom_sro
19.06.15,15:25
Súhlas s tým, že písomne podať sťažnosť na pošte. Ak skutočne niekto iný preberá, otvára a číta Vašu poštu, odporúčame sa obrátiť na najbližšie obvodné oddelenie Policajného zboru a podať oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania tajomstva prepravovaných správ. Trestný zákon, § 196 cit:

(1) Kto úmyselne poruší
a) listové tajomstvo vyzvedaním alebo otvorením uzavretého listu alebo inej písomnosti prepravovanej poštovým podnikom alebo iným obvyklým spôsobom,

b) tajomstvo informácie prenášanej prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, alebo

c) tajomstvo neverejného prenosu počítačových dát do počítačového systému, z neho alebo v jeho rámci, vrátane elektromagnetického vyžarovania z počítačového systému, prenášajúceho takéto počítačové dáta,
potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

(2) Zamestnanec poskytovateľa poštovej služby alebo elektronickej komunikačnej služby, ktorý spácha čin uvedený v odseku 1 alebo inému úmyselne umožní spáchať taký čin, alebo pozmení alebo potlačí písomnosť prepravovanú poštovým podnikom alebo iným obvyklým spôsobom alebo správu podanú prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(3) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2
a) a spôsobí ním značnú škodu,

b) z osobitného motívu, alebo

c) závažnejším spôsobom konania.

Takže asi toľko k čítaniu cudzej pošty. :-)
misoft
19.06.15,15:25
Hmmmm.... družka a rovnaké meno? To by museli byť príbuzné - prinajmenšom. Alebo náhoda jedna z X, že dve rôzne osoby majú rovnaké meno, priezvisko...
marjankaj
19.06.15,15:27
No krstné meno môže byť rovnaké a priezvisko si po sobáši zmení. A tak nová manželka môže preberať poštu bývalej manželky. Zatiaľ sa nezaviedlo písať na adresu rodné číslo(lebo osobný údaj) a bez toho poštárka nevie identiofikovať adresáta na 100%.
Peggynka
19.06.15,15:56
Vzhľadom na závažnosť konania (a skúsenosti s vybavovaním sťažností u Sl.pošty) ,by som poslala sťažnosť priamo tu:
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
OKŠDD
Nám. slobody 6
P. O. Box 100
810 05 Bratislava 15

OKŠDD je Odbor kontroly,št.dozoru a dohľadu.
A určite by som podala trestné oznámenie na OO - PZ,ako píše o 18:25 právnydom_sro.
lacotinka
19.06.15,16:02
Viete ako sú zavalené súdy ????????????????

A ty by si kvôlivá 3-4 otvoreným listom somarinami išla brzdiť prácu polície (a možno aj súdu )
Peggynka
19.06.15,16:04
Aspoň vystrašiť :D Vieš aké fofry nastanú na pošte? Hneď sa začnú učiť to,čo vyžadujú od zákazníkov :eek:
lacotinka
19.06.15,16:11
" Aspoň vystrašiť "
.
Tak to napíš tak :D

a nie
" určite by som podala trestné oznámenie "
babka - ježibabka
19.06.15,16:40
Je to síce mimo témy, ale všeličo sa stáva. Vlastná skúsenosť. Svokor a jeho brat si vzali sesternice rovnakého mena. Keď zomrela báčinkova manželka taký malý pozemok bola to skorej lúka (Dušan Ty to poznáš teraz sú tam vinohrady) zdedil mužov bratranec a predal ho jednému pánovi na vinohrad a keď zomrela svokra už nebolo čo dediť. Keď sme po tom pátrali, tak bývalý starosta povedal, nech nám bratranec dá peniaze. A záleží na charaktere. Povedal, že mali mu to nedať. Nie je to bohvie aká hodnota, tak nech si má.
lacotinka
19.06.15,16:45
A y tohoto plynie mravné poučenie :
Bratia !!
Neberte si za ženy sesternice.
Lebo po ich smrti vám zostane holá riť a nie lúka :D
babka - ježibabka
19.06.15,16:49
Keď už do detailov. S rovnakým priezviskom môžu byť aj bratranci :D
lacotinka
19.06.15,16:54
Tiež trochu mimo zadania :
Dedo , otec aj brat boli Adami (Adamovia adamiti ) K.

Kým bol brat malý, tak
- dedo bol starší
- otec mladší
a tak sa to aj písalo (napr. pri dedení)
(to im síce generačne zostalo navždy)
.
Ale keď brat vyrástol a dedo bol na smrteľnej posteli (a potom aj zomrel)
- otec bol starší
- brat mladší
a tak sa to aj písalo (napr. pri dedení)

Tento guláš som tajomníčke na súde vysvetľoval asi pol hodinu :Dz
lacotinka
19.06.15,17:03
" S rovnakým priezviskom môžu byť aj bratranci "

šag jasne
minimálne v dvoch prípadoch
1, (triviál)
je brat a sestra
brat má dvoch synov
sestra 2 dcéry
- dcéry majú bratrancov s rovnakými priezviskami
- synovia majú (do vydaja ) sesternice s rovnakými priezviskami
2, (normál )
je sestra a 2 bratia
sestra má 2 dcéry
obaja bratia majú po 2 synoch
- dcéry majú bratrancov s rovnakými priezviskami
- synovia majú (do vydaja ) sesternice s rovnakými
- synovia majú bratrancov s rovnakými priezviskami
3,1, (komplikál)
je brat a sestra
sestra sa vydala za nepríbuzného s rovnakým priezviskom
brat má dvoch synov
sestra 2 dcéry
- dcéry majú bratrancov s rovnakými priezviskami
- synovia majú sesternice s rovnakými priezviskami

4,
To je aj na mňa zložité :D :D :D
misoft
19.06.15,17:53
marjankaj
"No krstné meno môže byť rovnaké a priezvisko si po sobáši zmení. A tak nová manželka môže preberať poštu bývalej manželky. Zatiaľ sa nezaviedlo písať na adresu rodné číslo(lebo osobný údaj) a bez toho poštárka nevie identiofikovať adresáta na 100%"
Veďže čítaj...... DRUŽKA! jej ex- - si hádam myslíš, že má rovnaké meno a priezvisko ako @nikushka14, keď bola vydatá? Alebo družka v príbuzenskom vzťahu? Incest?
veronikasad
19.06.15,17:58
Zmenila si si po rozvode priezvisko ? Ak si nenahlásila zmenu adresy na všetkých inštitúciach, využila si na pošte možnosť doposielania pošty adresátovi ?
nikushka14
19.06.15,19:09
priezvisko som nezmenila, ale adresu som pomenila... aj na tých zásielkach je moja súčasná adresa... aj poštu sme boli informovať o zmene, aj poštarku, všetko márne poštárky sa u nás menia každú chvilu a vždy mám ten problém...
nikushka14
19.06.15,19:13
máme úplne odlišné mená aj priezviska... aj na pošte sme oznámili tento problém a prosili ich nech poštárka poriadne pozerá kde hádža poštu... a aj tak sa vždy vyskytne tento problém... najhoršie je ten psychický teror so strany družky, čo sa čítaním mojej pošty ešte zhoršuje... stačí, že syn má nejaký problém v škole, doporučenú zasielku si veselo prevezme ona a už číta čo a ako...
nikushka14
19.06.15,19:24
možno sú to somariny, ale takýto psychický "teror" od družky pretrváva už niekoľko rokov a zjavne sa v tom vyžíva... takže v tomto prípade by možno pomohlo dotyčnú "postrašiť"... neriešila by som to, keby sa jednalo o otvorenie obyčajných listov, ale ak sfalšuje váš podpis, otvorí si doporučenú zásielku od lekára, kde sa píše o vašej anamnéze a potom s tým behá po dotyčných lekároch vo vašom mene.... alebo ked slovne napadne 14ročného syna v nemocnici po operácii len preto, že zavolal otca aby ho prišiel navštíviť... čo je veľa, to je veľa... aj ja mám len jedne nervy...
arizona
19.06.15,19:46
a ked to trva tolko rokov,preco si to neriesila na Poste? Ved ked ti list pride na spravnu adresu, tak postarka ho predsa nemoze odovzdat na protipodpis niekomu inemu.
nika.sum
19.06.15,19:50
Podajte trestne oznamenie. Viem ai predstavit co prezivate. Moj ex mal tiez nieco podobne. Neotvarala mi sice postu, ale tiez mi dost zneprijemnovala zivot aj mojmu synovi...Drzim palce.
misoft
19.06.15,20:01
nikushka - píšeš - sfalšuje tvoj podpis, číta dôverné informácie - ak to vieš dokázať - podaj na ňu TO. Porušenie listového tajomstva, falšovanie podpisu, kradnutie identity, zásah do osobných práv a zneužitie osobných údajov - kua - až to bude pravda, tak tá oná pekne môže vyfasovať.
Tr.zákon §196 - 3 roky, §374 - 1 rok, §375 - 2 roky, §376 - 2 roky. Bisťu - nazbieralo by sa.... a bručala by, až by zčernala....
lacotinka
20.06.15,18:01
" sfalšuje váš podpis, otvorí si doporučenú zásielku od lekára, kde sa píše o vašej anamnéze a potom s tým behá po dotyčných lekároch vo vašom mene "
- ak máš správu od lekára, tak si tam asi bola osobne
- a debo nerozozná, že s papiermi prišla iná
- ani sestrička
Fakt milá nemocnička :D :D
Alebo niekto iný, kto nán "servíruje" tuye zvláštní příběh :D