M123
19.06.15,18:03
Mam hypoteku na byt a chcela by som dalsiu hypoteku na novy byt.Ale uver mi neschvalia lebo uz jednu hypoteku mam,ale ja by som chcela prvy byt dat do prenajmu cim by som si vyrovnala svoj vydavok spojeny s uverom.Zohladnuje tento prijem aj banka v pripade ziadosti o dalsi uver?Treba to nejako zdokladovat?Ak ano ake potvrdenie mi staci a za ake obdobie?Viem ze banka mi schvali uver na byt v sume v akej potrebujem ale prveho bytu sa vzdat nechcem.
lacotinka
19.06.15,16:15
Nužžžžžžžžžžžžžž :D
ivka70
19.06.15,18:12
Ak mas dostatocne prijmy a krytie noveho uveru, banka ti uver schvali.
To, co bude banka pritom zohladnovat, je na nej.
Ale predpokladany prijem z najmu, kde este nemas podnajomnika a nevies, kedy a ci nejakeho budes mat, je dost rizikova zaruka.
M123
19.06.15,19:42
a to potrebujem vediet co banka berie do uvahy,ci je to najomna zmluva,danove priznanie ktore preukazuje prijmy z prenajmu,prijmovy poklad doklad,vypis z uctu alebo staci cestne prehlasenie...to je to co potrebujem vediet a ci to vobec pomoze pri schvaleni dalsieho uveru na kupu nehnutelnosti,aby nebrali do uvahy len vydavky ale aj prijmy,ktore mi tieto vydavky vyrovnaju na nulu aj ked si trochu myslim ze banku zrejme tieto prijmy nebudu zaujimat