jeltur
21.06.15,13:01
V prerobenom starom dome kde sú riadne podrezané steny, vlhne v jednej izbe od podlahy. Steny boli navlhnuté do výšky asi 50 cm. Stavebná firma ešte raz podrezala steny aj ich natrela prípravkom proti vlhnutiu. Aj podlaha je natretá tým prípravkom a už 3 týždne nie je vysušená. Ten pach je cítiť takisto ako z navlhnutých stien, podláh predtým. Mám pocit, že niečo je nesprávne urobené. Má niekto skúsenosti ako postupovať pri oprave podlahy?

Dalo by sa aplikovať odvetranie podlahy navrtaním tyčiek zvonka tesne pod podlahou? Ako sme počuli sú to asi tri cm široké prázdne tyčky, ktoré sa navrtajú do steny na odvzdušnenie. Aký máte na to názor? Robí to niekto?
arizona
21.06.15,11:09
Z akeho materialu je dom? A z akeho podlahy? Su podlahy nove, ci povodne? Su podrezane aj vnutorne mury,ci len obvodove?
buchač
21.06.15,11:14
Aj keď sú podrezané múry, aj keď je tam tá chémia...to ešte neznamená, že pach nebude ešte nejaký čas cítiť.

Doporučujem vetrať a kúriť...kúriť a vetrať.....a tak dokolečka dokola určitú dobu. Mne trvalo skoro dva mesiace, pokiaľ som sa zbavil tých pachov...
jeltur
21.06.15,11:15
všetky múry sú podrezané. Dom je z tehál a škváry. Podlaha tam bola drevená, ktorá pred 20 rokmi bola zlikvidovaná, teraz je tam betón.
jeltur
21.06.15,11:19
Vdaka, len by som nechcela dopadnúť tak, že to dokončia a za nejaký čas sa zistí chyba, ktorá sa nedá opraviť. Stále nemáme suchú podlahu.
arizona
21.06.15,11:40
Samotnym podrezanim sa vlhost zo dna na den nevypari.Potrebuje to aj niekolko mesiacov. A dovtedy,ako pise buchac:vetrat a vetrat a kurit
arizona
21.06.15,11:41
palena,ci nepalena tehla?
lapejko
21.06.15,11:56
Len pre info, podrezanie znamená v jednoduchosti to, že sa podizoluje celý pôdorys domu, vrátane všetkých podláh, priečok, vnútorných aj vonkajších stien, pričom tie čiastkové izolácie musia byť spojené zváraním alebo lepením s prekrytím, inak tam stále bude defekt. Ďalšie riziko je že sa poškodia rozvody vody, kanálu a kúrenia v stenách, pričom oprava v stene môže byť nedokonalá a toto je zdroj vlhnutia. Okrem toho je nutné všetky pôvodne zavlhnuté omietky odstrániť, aj tak by po vyschnutí opadali.