mimidi
26.05.06,07:59
Máme uzavretú DOVP s tromi chlapmi, nahlásila som sa na SP a na daňovom mi dali oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane vyrubenej zrážkou, lebo sme ešte nikdy nezamestnávali. Idem to vypisovať prvý krát a neviem čo mám dať do druhu zdaniteľného prímu a sumu zrazenej dane.
Ďakujem.
alušik
26.05.06,06:06
Do druhu príjmu dáš - § 43 ods. 3 písm. j. Ale sumu musíš vedieť ty, koľko si im zrazila daň z tých dohôd.;)
mimidi
26.05.06,17:43
ak má každý zárobok 3500Sk a sú traja je to nejako danné percentom zo zárobku?????
Prepáč ale v živote som sa o to nezaujímala a nemám v tom prehľad.
Som s toho už hotová:eek::eek: /asi takto/. A odovzdávam to mesačne?
A čo s PREHĽADOM????????????? ani neviem ktoré riadky vypísať, je ich tam ako maku ešte že sa to odovzdáva štvrťročne /ale aj tak/.
Porada prosím poraď.:confused::confused::confused:
lenkak
26.05.06,18:00
Každému si mala strhnúť z dohody 19% daň a tú zapísať na príslušné tlačivo o ZD nakoľko ich dohoda nepresiahla 5000Sk. Prehľad nulový.
Zamestnávateľ platí aj 0,8% zo sumy dohody do SP - úrazové poistenie.
redno
29.05.06,08:14
Prihodim niečo!
Prečo sa oznámenie o zrážkovej dani nazýva presne "Oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane ....." keď v tomto tlačive o odvedení nie je ani len žiadna poznámka?
Pri pozornom čítani § 43 ods. 11 "Platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kal. mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane súčasne povinný oznámiť ..." som dospel k názoru, že mám oznamovať nie zrážku dane ale jej odvedenie. Čo vy na to?

Zrazím napr. 25.3. ale z akehokoľvek dôvodu odvediem zrážkovú daň až 10.5.,
kedý mám zaslať oznámenie o zrazení a odvedení zrážkovej dane?
Tweety
29.05.06,08:19
Prihodim niečo!
Prečo sa oznámenie o zrážkovej dani nazýva presne "Oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane ....." keď v tomto tlačive o odvedení nie je ani len žiadna poznámka?
Pri pozornom čítani § 43 ods. 11 "Platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kal. mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane súčasne povinný oznámiť ..." som dospel k názoru, že mám oznamovať nie zrážku dane ale jej odvedenie. Čo vy na to?

Zrazím napr. 25.3. ale z akehokoľvek dôvodu odvediem zrážkovú daň až 10.5.,
kedý mám zaslať oznámenie o zrazení a odvedení zrážkovej dane?
Povinnosť oznámiť aj zrážku aj jej odvedenie, nepredpokladá sa, že nebude odvedená.Oznamuje sa tam mesiac,v ktorom bola zrazená, nepíše sa dátum zaplatenia na DÚ. Oni si to už skontrolujú a prípadne pokutujú jej nezaplatenie, alebo neskoré zaplatenie.
ayya
29.05.06,08:37
ak má každý zárobok 3500Sk a sú traja je to nejako danné percentom zo zárobku?????
Prepáč ale v živote som sa o to nezaujímala a nemám v tom prehľad.
Som s toho už hotová:eek::eek: /asi takto/. A odovzdávam to mesačne?
A čo s PREHĽADOM????????????? ani neviem ktoré riadky vypísať, je ich tam ako maku ešte že sa to odovzdáva štvrťročne /ale aj tak/.
Porada prosím poraď.:confused::confused::confused:
ak ste zacali mat zamestnancov az v aprili alebo v maji, tak prvy stvrtrocny prehlad budes posielat az 30. dni po skonceni stvrtroka a teda: 30. 7. 2006 najneskor ... to mas cas, to si v klude pozries ... mas tam tri stlpce na kazdy mesiac jeden, vyplnuje sa to dost lahucko - dokonca aj v softoch to tlacivo byva preddefinovane (ak robis mzdy v softe)
v tom prehlade su ostatne dane zo zavislej cinnosti - teda nedavaju sa tam tie, ktore davas do mesacneho hlasenia o dani zrazkou ... ak si zaregistrovana ako platca dane (zo zavislej cinnosti) - co asi uz si - tak podavas aj negativne - teda nulove hlasenia prehladu - Je tu na porade o tom dost vela - v klude si to daj vyhladat - do prveho podavania prehladu mas este kopec casu :)
redno
29.05.06,08:46
Tweety ďakujem za reakciu. Len mi nie je jasne, prečo je tam uvedené to "odvedenie".
V Prehľade a Hlásení je to jasne, lebo to sa tam aj uvádza. Ale v prečo
v Oznámení .....
redno
29.05.06,08:55
Tweety, podľa Teba teda ten odstavec 11 hovorí o zrazenej zrážkovej dani a nie o odvedenej. Ja si ani po Tvojej odpovedi nie som 100%-ný. Budem ďalej koumať.
Tweety
29.05.06,09:00
Tweety, podľa Teba teda ten odstavec 11 hovorí o zrazenej zrážkovej dani a nie o odvedenej. Ja si ani po Tvojej odpovedi nie som 100%-ný. Budem ďalej koumať. Toľko § 43 odst. 11
(11) Platiteľ dane122) je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane122) súčasne povinný oznámiť správcovi dane, ak správca dane na žiadosť platiteľa dane neurčí inak. Zrážka dane sa vykonáva zo sumy úhrady alebo pripísania dlžnej sumy v prospech daňovníka. Za úhradu sa považuje aj nepeňažné plnenie.
Čiže zároveň im aj oznamuješ( medzi riadkami), že si si splnil aj jej odvod podľa uvedeného do 15.dňa za predchádzajúci mesiac.
Susan
30.05.06,06:53
O akom oznameni sa tu hovori? Je to nieco nove? Doteraz sa posielal stvrtrocne iba prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch! "Oznamenie" je nejake nove tlacivko?
Tweety
30.05.06,06:57
O akom oznameni sa tu hovori? Je to nieco nove? Doteraz sa posielal stvrtrocne iba prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch! "Oznamenie" je nejake nove tlacivko? Je nové a týka sa zrážkovej dane zo ZČ.
Susan
30.05.06,07:20
Dakujem Tweety za info. Idem pozriet na stranku DU, ci tam maju uvedene tlacivko.
mimidi
05.06.06,16:07
ak ste zacali mat zamestnancov az v aprili alebo v maji, tak prvy stvrtrocny prehlad budes posielat az 30. dni po skonceni stvrtroka a teda: 30. 7. 2006 najneskor ... to mas cas, to si v klude pozries ... mas tam tri stlpce na kazdy mesiac jeden, vyplnuje sa to dost lahucko - dokonca aj v softoch to tlacivo byva preddefinovane (ak robis mzdy v softe)
v tom prehlade su ostatne dane zo zavislej cinnosti - teda nedavaju sa tam tie, ktore davas do mesacneho hlasenia o dani zrazkou ... ak si zaregistrovana ako platca dane (zo zavislej cinnosti) - co asi uz si - tak podavas aj negativne - teda nulove hlasenia prehladu - Je tu na porade o tom dost vela - v klude si to daj vyhladat - do prveho podavania prehladu mas este kopec casu :)
Ďakujem Ti ayya. Ale stále mám v tom španielsku dedinu a až sa o to zaujímam asi 2 týždne , ale dúfam že do 30.7. už budem múdrejšia.Ďakujem a keď nebudem vedieď kliknem na PORADU= Super vec
mimidi
05.06.06,16:11
Každému si mala strhnúť z dohody 19% daň a tú zapísať na príslušné tlačivo o ZD nakoľko ich dohoda nepresiahla 5000Sk. Prehľad nulový.
Zamestnávateľ platí aj 0,8% zo sumy dohody do SP - úrazové poistenie.
Takže ja dávam do oznámenia do riadku 01 Suma zrazenej dane v Sk 0 .
Ďakujem
stavbau
06.06.06,03:17
Píšem prvýkrát a tak to bude asi neučesané. Práve som sa dozvedela, že daňové úrady idú vyrubovať 2000,. Sk za nesplnenie - ak ste nedoručili hlásenie o zrážkovej dani, t.j. aj z jednej dohody na 850 ,- Sk do 15. nasledujúceho mesiaca a to za každý mesiac zvlášť. Tak to je sila, zaplatila som DU a odviedla do 15. vypočítanú daň a teraz dostanem darček v podobe 8000,- Sk pokuta za nedodanie výkazu v termíne. Čo sa s tým dá robiť.
Jana2004
06.06.06,04:24
Pripájam svoju skúsenosť. Tlačivko robím každý mesiac po odobrení DU, nie štvrťročne. A úhrady sa robia na ten účet, kde odvádzate aj daň zo závislej činnosti. Ten účet, ktorý majú určený pre zrážkovú daň je pre všetky zrážkové dane okrem dane z DOVP. Taktiež je to info z DU.
Ingrid G.
06.06.06,04:38
Takisto posielam oznámenia mesačne, zrážkovú daň posielam na účet, na ktorý posielam daň preddavkovú, len pre zrážkovú daň udávam KS 1744.