Zuzanka258
21.06.15,17:42
Má niekto skúsenosť s odvolaním na LF UK? Tento rok som robila prijímačky na všeobecné aj na zubné lekárstvo, na všeobecnom som získala 634 bodov a na zubnom 716. Čiaru spravili na všeobecnom 696 a na zubnom 780. Chcela by som sa odvolať na to, že som z testu na zubnom mala dostatočný počet bodov pre všeobecné lekárstvo, možno to znie smiešne, ale myslím si, že ak som sa to stihla naučiť za ten týždeň o toľko lepšie a musela som testy na všeobecné lekárstvo písať tak skoro, možno je to pádny dôvod. Má niekto skúsenosť s niečím podobným? Vopred ďakujem :)
ivka70
21.06.15,17:18
Padny dovod to urcite nie je.
Vyssi pocet bodov nemusi znamenat, ze si sa doucila za tyzden nieco naviac, len ti mohli sadnut lepsie otazky v testoch na zubarinu.
A keby to aj znamenalo, ze si sa za tyzden doucila naviac, tym by som sa nechvalila, lebo je tvoj problem, ze si nevies ucenie spravne nacasovat uz na prve prijimacie konanie.

Kazdopadne odvolat sa mozes, lebo tak ako ty, aj vela dalsich studentov robilo skusky na viac lekarskych fakult a odborov a urcite nepotvrdia vsetci nad ciarou, ze skutocne nastupia. Potom sa "ciara" posunie nizsie.
Zuzanka258
21.06.15,17:38
Skôr potrebujem počuť názor niekoho, kto niečo podobné zažil, ale aj tak ďakujem. :)
Kvaka
21.06.15,18:32
Moja dcéra dakedy dávno robila pohovory na Ekonomickú univerzitu. bola druhá pod čiarou. Po pohovoroch ju podľa mena vyhľadal prodekan, ktorý učil matematiku a povedal jej, že z matematiky dosiahla jeden z najlepších výsledkov, mala skoro plný počet bodov, on jej poradil, aby sa odvolala. Na odvolanie bola prijatá a úspešne skončila štúdium. Skúsiť to môžeš, nič nestratíš.
ivka70
21.06.15,18:47
Odkial beries istotu, ze som sa s tym nestretla?
Chobot
21.06.15,23:05
Tú "čiaru" nerobia podľa počtu bodov, ale podľa počtu študentov, ktorých majú v tom roku prijať. Takže odpočítajú napr. 300 študentov, ak pri tristom je počet bodov 700, tak povedia, že berú tých, čo spravili s počtom bodov nad 700. Neznamená to, že ak niekto na zubarine spravil 710, tak sa môže dostať na VL. Sú to 2 samostatné prijímacie skúšky.

Je logické, že na zubarine je ten počet bodov vyšší, lebo na zubarinu berú menej študentov a preto tá "čiara" je pri vyššej bodovej hodnote.

Tam sa neberie ohľad na to, že v inom odbore si mala viac bodov. Ale skúsiť to môžeš, nerob si však nádeje.
Zuzanka258
22.06.15,16:15
tak v tom prípade Vás prosím o konkrétny príklad a to, ako to dopadlo :)
ivka70
22.06.15,17:14
Ak mas na mysli, ci niekto v odvolani uviedol taky hlupy dovod, tak to urcite neurobil ... ale to, ze sa ciara posunula a na odvolanie prijaty bol, to viem.
Zuzanka258
22.06.15,17:33
Asi celkom nerozumiem štýlu, akým mi už od začiatku píšete. Vysmievate sa a posudzujete. Ja možno nebudem prijatá na VŠ v tomto roku, no aspoň mám nejaké to vychovanie a neopovážim sa človeku, ktorý sa zjavne snaží a je v zložitej situácii, písať vety typu: "je to tvoj problém", "týmto by som sa nechválila" a " hlúpy dôvod". Neviem, odkiaľ Vy beriete istotu, že mi môžete tykať aj po tom, ako som ja Vám vykala. Zamyslite sa trochu, či naozaj chcete pomôcť, inak prajem pekný večer.
Kvaka
22.06.15,17:44
Zuzanka, na porade sa tyká, skús si popozerať trochu odpovede aj v iných témach. Ivka je skúsená a výborná poraďáčka, nezaslúži si toto od teba. Dala ti aj radu, k tomu aj svoj názor, ničím ťa neurazila. To, ako si máš načasovať učenie, je pre štúdium dobrá rada.
BXLmiami
23.06.15,06:33
Zuzanka,tuším si nepostrehla,že po maturite si dospelá.Nezažila som podobné,na LF ma vzali hned,ale slová-je to Tvoj problém -budeš počúvať prakticky denne.Pretože dostaneš úlohu a vždy ked hlesneš niečo typu-kedy to mám stihnúť? ako sa to dá naučiť?kedy budem spať?-na každé takéto hlesnutie nasledujúcich 6 rokov a potom celý život budeš počuť odpoved-je to tvoj problém.Takže si túto vetu dobre zapamätaj.
A ten dôvod ktorý chceš uviesť je naozaj hlúpy.Pardon.
Zuzanka258
23.06.15,07:21
V poriadku, ospravedlňujem sa, zrejme nie som objektívna.
marjankaj
23.06.15,07:29
Objektívna je príliš lichotivý výraz.:rolleyes:
ivka70
23.06.15,08:43
Vies Zuzka, udala si v svojom prispevku dovod, ktory je taky, naozaj detsky. A to sa ti cely cas snazim vysvetlit.
Nemam dovod sa ti vysmievat, len ako dospelej sa ti snazim vysvetlit, ze to funguje v zivote uplne inak.
A ze podanim odvolania s takymto dovodom sa viac strapnis ako zdovodnis, preco si bola horsia ako x dalsich ludi nad ciarou.
Kvaka
23.06.15,08:49
Ivka, s tým, že je to komentár, nie odpoveď sa tu vyšantil niekto iný, ako Zuzka, pribudli nám cca naraz, mne Zuzka dala užitočný bod za odpoveď, takže to nebola ona.
ninka24
23.06.15,08:50
Zuzanka, v živote musíš ešte veľa zažiť, aby si pochopila systém, ako to tu funguje..... A teraz k osobným skúsenostiam:
prihlášky na strednú školu:
1x po ZŚ ma strednú neprijali, nedostatok miesta, poslala som odvolanie a bola som tam.....
2x + 3x po skončení prevej strednej, som si chcela urobiť ešte jednu - ani príjmačky som nestihla, ale aj tak ma zobrali po konzultácii
4x príjmačky na VŠ - ani som na ne nešla, nejak som nestíhala, ale vzali ma - dostatok bodov z priemeru známok.....
Týmto som len chcela vlastne povedať to, že nikdy nevieš aká okolnosť zaváži, treba skúsiť, však nikdy nevieš.......môžeš len získať.
Ale úprimne tvoje prepočty bodov, a pádny dôvod - však miešaš hrušky z jablkami! + tak ako tu už niekto spomenul, na VŠ nikoho nezaujíma, za aký čas sa koľko stihneš naučiť, podstatné je vždy len to čo v daný okamih vieš. Ale to všetko príde časom :) Takže ti odporúčam chladnú hlavu, menej špekulovať, ale konať! :)
ivka70
23.06.15,09:08
OK, dik za info, zrusila som to z komentu.
Zuzanka258
23.06.15,18:02
dopadne to tak, ako to má dopadnúť, minimálne som sa vo veľa veciach poučila, keď už nič iné :) a ďakujem za odpoveď!!
Zuzanka258
23.06.15,18:06
Neviem teraz celkom, že o čo tu ide s komenárom a odpoveďou, len som ešte chcela napísať, že to odvolanie si podám aj tak, to, či sa strápnim alebo nie, je už na mojom zvážení a nezvdám to len preto, že ich možno aj pobavím. Aspoň to skúsim. (PS bola som dnes na študijnom oddelení a tá milá pani mi povedala, že mi to asi nevyjde, ale nech skúsim :) )
marjankaj
23.06.15,18:11
Keď neskúsiš, tak ti to určite nevyjde.
A keď skúsiš možno motyka vystrelí.