Fero7
22.06.15,07:20
Dobry den. Som uz na pokraji nervoveho zrutenia konkretne z toho: po dva a pol roku pouzivania svojho vozidla skoda superb 1 r.v. 2005, ktore som kupil vo velmi dobrom stave, som sa stale tesil, ze ide skvele, bez problemov, no asi som to zariekol a hned na to som mal nebezpecnu nehodu vplyvom rozbitych ciest v okoli svojho bydliska a denno dennou jazdou po rozbitych cestach. Pocas jazdy sa mi znenazdajky zlomila predna naprava a stali pri mne a manzelke vsetci svati. Danu vec som nasledne riesil s policiou a ziadostou o nahradu skody od spravcu cesty. Lenze ziadost bola jednoznacne zamietnuta, ze sa vraj jedna o stavebny stav cesty, a bla bla, spravca si proste nenecha skakat po hlave a danu cestu ,, akoze opravili ,, opatovnym zaplatanim platy na platy, cize dokopy ziadna oprava. 3 mesiace som bol bez auta, kedze som si sporil na opravu, po 3 mesiacoch som do auta vrazil cca 600€ - nova naprava + praca a geometria. A co sa deje teraz? Mal som v servise povedane, ze mam na min. 2 roky pokoj a mozem bezpecne jazdit. Ale figu! po dvoch mesiacoch som zacul buchanie a klepot z prednej napravy a po kontrole som zistil, ze niektore ramena su uz uplne vybite. A to som kupil napravu nemeckej znacky original s vyrazenym logom a certifikatom, ziadnu cinu. Myslim si, ze keby som jazdil po normalnych cestach, nestalo by sa to. Lenze aj ked som mal auto po servise, nie je predsa normalne jazdit opat po tankodrome. Cize opat som v situacii, kedy uz neviem co dalej. Autom sa bojim jazdit, lebo mam strach z prvej nehody a nikto mi nic nepreplati. Keby sa tak dalo konecne poslat spravcov cesty na sud a vyhrat nad nimi. Vyhovarju sa, ze nemaju peniaze na novu cestu, hlavne ze v inych mestach a krajoch su cesty nove a kvalitne. Poradte, co by ste robili vy?
taiko
22.06.15,05:39
a to sa Ti po 2 mesiacoch rpzbila ta ista naprava, ktoru Ti opravili? To Ti menili komplet napravu na obidvoch stranach?
600EUR sa mi zda dost, co vsetko Ti tam vymenili?
ivka70
22.06.15,05:44
1. Pri 10 rocnom aute je velky poredpoklad, ze bude vyzadovat opravy a vymenu jednotlivych casti. A to este nepises, kolko ma najazdene (alebo mala pred tvojou kupou). Bola to skutocne velmi dobra kupa?
Mam 9 rocne auto, ktore napriek cestam nepotrebovalo 8 rokov nic okrem standardnej udrzby. Potom uz ano, ale s investiciami v tomto smere sme pocitali. Ti, co ich nechcu, predaju auto pred tymto obdobim.

2. Aj dobra havarijna poistka by mohla poriesit cast nahrady skody. Ta ale nie je pri 10 rocnom drahom aute lacna- ak ju vobec este poistia.. Takze si musis rozmysliet - co sa ti vyplati viac.

3. Ked vies, aky je stav ciest najma v okoli, kde jazdis, preco si kupujes limuzinu?
Kup si namiesto nej terenne auto, ktore je stavane do terenu - odpadnu ti starosti o stav ciest.
Fero7
22.06.15,05:52
bola vymenena komplet cela predna naprava 12 prvkova, no mam asi smolu, ze auto je tazke a nie je stavane na rozbite cesty. Ale zase 2 mesiace je velmi malo, cakal som aspon pol roka ze to vydrzi :(
taiko
22.06.15,05:54
nuz neviem ako jazdis, ale podla mna je normalnou opatrnou jazdou nemozne rozbit napravu za dva mesiace. Naprava je stavana, aby vydrzala hmotnost auta, pre ktore je navrhnuta.
Ja by som to isiel reklamovat
buchač
22.06.15,06:19
§ 16 Rýchlosť jazdy



(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.
arizona
22.06.15,06:19
10 rocne auto uz bude mat svoje muchy,material sa opotrebuvava,suciastky,aj nove znackove sa dnes nevyrabaju tak,aby ta prezili.
Ked jazdis po nekvalitnych,hrbolatych cestach,treba jazdit opatrne a prisposobit jazdu.
Vies kolko ludi jazdi po nekvalitnych cestach?
lujza.j
22.06.15,06:21
Tvoja nova naprava nema nic spolocne s buchanim....menili spodne capy ulozenia ramien....a capy riadenia...ak nie...tak sa necuduj...10rocne auto ....co ma veci z prvovyroby....ma narok na nove...
lujza.j
22.06.15,06:39
Vsetci jazdime na rozsexovanych cestach.....:(
jslancik
22.06.15,06:52
10-ročná limuzína na slovenských cestách. Čo si akože čakal? Je jasné, že do toho auta bude treba vrážať čím ďalej väčšie peniaze.

Btw., buď rád, že nemáš nejakého exota s extra drahými náhradnými dielmi, ale že máš "najľudovejšiu" značku.
Fero7
22.06.15,08:13
Napravu som kupoval ja, komplet celu sadu a uz overenu znacku. Ide o to, ze auto je tazky diesel a ja denne jazdim do prace a 60 percent mojej dennej trasy je nekvalitna cesta. A co viem, tak predajca mi to urcite nereklamuje, pretoze to sa len tak neda reklamovat, musel by som jazdit po idealnej ceste, aby platila reklamacia, ale ak jazdim po neustalych nerovnostiach (za ktore ja nemozem) tak len trpim.
lujza.j
22.06.15,08:58
http://www.elit.sk/produkty/lemforder.html
Neviem ci sucastou "sady"napravy su aj tieto vecicky...pre mna jedina mozna znacka je tato....